Pro ženy

Jsou keto diety bezpečné pro čerstvé maminky?

Keto dieta se v poslední době začíná ozývat ze všech koutů světa a díky spoustě bláznivých fotografií před a po, které se vznášejí po internetu, je lákavá víc než jakákoliv jiná forma změny stravy. Víme, a je to obzvláště pravdivé, pokud jste po porodu. U ketonové diety můžete hledat bezpečný a efektivní způsob, jak zhubnout. Funguje však přístup s velmi nízkým obsahem sacharidů opravdu? A je to bezpečné pro čerstvé maminky? Pojďme se tomu podívat na kloub!

Co přesně je keto?

Keto odkazuje na „ketogenní dietu“, stravovací plán, který je navržen tak, aby vaše tělo prošlo mírnou ketózou, tedy stavu, kdy se místo glukózy spaluje tuk na palivo pro vaše tělo. Chcete-li své tělo dostat do tohoto stavu spalování tuků, musíte vážně omezit příjem sacharidů a zároveň zvýšit příjem (zdravých) tuků.

Takže je to jen nízkosacharidová strava?

Ne tak úplně. Keto zahanbuje předchůdce s nízkým obsahem sacharidů (myslím tím Atkinsonovu a South Beach dietu) pouze s 5 % přidělených kalorií ze sacharidů. To není moc. Při 100 kaloriích ze sacharidů, což znamená jen 25 gramů sacharidů denně. To je ekvivalent jednoho banánu, půl šálku rýže nebo dvou kusů chleba.Keto dieta – Proteinová polévka s nudlemi – KetoDiet.cz

Keto upřednostňuje tuky, a právě tam získáte většinu svých kalorií: makroskopické rozdělení je 75 % kalorií z tuku, 20 % z bílkovin a 5 % ze sacharidů. „Standardní“ nízkosacharidová strava je 50 % tuků, 30 % bílkovin a 20 % sacharidů. Někteří lidé považují přísné rozložení makra keta za příliš intenzivní, ale jiným to nevadí. Je dobré si uvědomit, že všechna těla tolerují a metabolizují sacharidy odlišně. Proto neexistuje univerzální strava.


Keto dieta – Proteinový nápoj příchuť jahoda a banán – KetoDiet.cz

Ale pomůže mi to zhubnout?

To by mohlo. Omezením cukrů a sacharidů v podstatě vaše tělo účinně vyčerpá cirkulující glukózu, aby ji spotřebovalo na energii, takže místo toho začne spalovat tuk na energii. To obecně vede ke ztrátě hmotnosti, ale odtud se věci mohou trochu komplikovat. Mnoho lidí rychle zhubne během prvního nebo dvou týdnů na keto, a i když může být rychlý pokrok vzrušující, není to opravdu ztráta tuku.

Tady je to, co se děje: vaše tělo ukládá glukózu (energii) do jater a svalů a za každý gram glukózy, který uložíte jako glykogen, uložíte 3 gramy vody. Chystáte-li tělo na velmi nízký obsah karbohydrátů, vyčerpá tyto zásoby glykogenu a spolu s nimi i veškerou extra uloženou vodu – takže většina z toho předčasného úbytku hmotnosti je jen hmotnost vody. Skutečná ztráta nadváhy (tj. Nadbytečné zásoby tuku) proběhne pomalu a rovnoměrně, stejně jako u jakékoli jiné stravy.

Podle odborníků na výživu z KetoDiet je správná skladba jídel jedním z důvodů, proč lidé zažívají úspěch na keto. Když se lidé chystají na dietu, která hned vykazuje hlavní výsledky, mají větší motivaci se jí držet. Ale musíte si uvědomit, že rychlý úbytek hmotnosti je dočasný a hmotnost vody se vrátí, jakmile začnete znovu jíst více sacharidů: sacharidy nejsou špatné a hmotnost vody není špatná. Jde o nalezení stravy, která pomáhá tělu fungovat co nejlépe.

Šetřete své hormony

Pokud jste po porodu, vaše hormony jsou přirozeně všude a vaše strava je může zásadně ovlivnit. Jelikož hormony jsou hnací silou reprodukčního zdraví, ovlivňuje to vše od plodnosti po laktaci. Pokud je keto dieta provedena správně, může pomoci obnovit zdravou hormonální rovnováhu, ale pokud vaše primární zdroje tuků pocházejí z vysoce zpracovaných potravin nebo z tučného červeného masa, pak byste mohli dělat více škody než užitku a posílat tyto hormony z rovnováhy ještě dále. Zaměření na konzumaci zdravých tuků, jako jsou ryby, ořechy a semena, fazole, avokádo a libové maso, je tak důležité, pokud se jedná o dietu, kterou chcete vyzkoušet.

Pokud se rozhodnete pro keto dietu, naslouchej svému tělu

Ačkoli keto může být docela extrémní možností, méně omezující nízkosacharidová strava funguje u některých žen dobře. Zároveň lze vybírat při dietě z pestré palety keto receptů. Někteří lidé zjistí, že pomocí keto mohou začít se zdravějšími stravovacími návyky a postupem času se budou méně omezovat. Nejsme zastánci extrémní stravy, kterou je těžké dodržovat, protože chceme podpořit dlouhodobě zdravější změny životního stylu, které jsou udržitelné.

Zjištění, díky jaké stravě se cítíte dobře a pomáhá vám dosáhnout vašich cílů, je proces, který se nestane přes noc. Pamatujte, že je to všechno o naslouchání vašemu tělu a žádný omezující dietní nebo stravovací plán, který najdete online, nebude udržitelný dlouhodobý plán. Musí to být něco, co si vytvoříte pro sebe způsobem, který vám bude vyhovovat.

Related posts

Ptáci jako symboly

no-media.cz

3 SEO chyby, které vás zbytečně sráží ve vyhledávání

svet zeny

Úspěšné seznamování není jen o štěstí nebo náhodě

no-media.cz