Pro muže

Jules Verne

Jules Verne byl zakladatelem sci-fi a fantastické literatury. Jeho fantazie milují lidé dodnes. Nejslavnějšími knihami je bezesporu 20 000 mil pod mořem.

Na to navazují Děti kapitána Granta a dále pak Tajuplný ostrov. Mořskou tématikou se hodně zabýval, protože moře v té době ještě nebylo úplně probádané.  

Plovoucí ostrov a Dobrodružství kapitána Hatterase jsou knihy, které vás jistě zaujmou svou romantikou. Jules Verne byl předlohou pro zakladatele steampunku, který souvisí také se šperky.

Můžete si pořídit chobotnici nebo robotickou rybičku, loděnku či potápěče. Psal knihy také o vesmíru, jako Ze Země na Měsíc či Na kometě. Nejvíce ho však zajímaly cestopisy a dobrodružné výpravy do různých zemí, které symbolizují Dva roky prázdnin a Cesta kolem světa za 80 dní.

Rádi byste se dozvěděli o dalších zajímavých tématech jako například módě, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech či o zvířatech?

Podívejte se na náš blog. Můžete si zde například přečíst zajímavosti o symbolice srdce u šperků nebo o slavném astronomovi Galileo Galilei a jeho historie nebo například jak vznikl velmi zajímavý minerál síra a na co vše kromě šperků se používá.

Related posts

Potápění k vrakům? In jsou rejnoci nebo podmořské galerie!

no-media.cz

My sázíme stromy, vy můžete přispět maličkostmi!

svet zeny

Potěšte svou drahou polovičku

no-media.cz