Pro ženy

Karimatku nebo podložku na cvičení?

Pokud jste se někdy zabývali nějakým sportem, určitě víte, že u spousty z nich je potřeba kvalitní a vhodná karimatka. Existuje mnoho druhů a materiálů, ze kterých jsou tyto podložky vyráběny. 

Zkrátka se každá hodí na něco jiného a je potřeba zvážit, která je pro Vás ta pravá. Právě proto je zde tento článek, který Vám svět karimatek a podložek na cvičení více přiblíží.

Jaký materiál zvolit?

Existuje mnoho materiálů, kterými mohou být fitness podložky tvořeny. Vytváří se například z PVC, polyethylenu, NBR, nebo také z gumy. Na každou aktivitu se trochu lépe hodí jiný materiál.

Rozhodně byste ale neměli opomenout ani protiskluzovost. Pokud začnete cvičit, asi nebude vhodné, abyste spolu s karimatkou odletěli někam do kraje místnosti. Proto vždy dbejte na materiál, ze kterého je podložka z vnější části vyrobena. Většinou každá protiskluzová podložka na cvičení má gumovou spodní část, nebo je celá vyrobena z PVC.

Obsah obrázku osoba, exteriér, fialová, muž

Popis byl vytvořen automaticky

A co velikost?

Záleží na druhu sportu. Obecně na jógu a podobné sporty je vhodné zvolit karimatku, nebo podložku na jógu o něco širší. Právě kvůli různým cvikům, které jsou různě prostorově náročné, je důležité zvolit takový rozměr, aby Vám seděl u každého pohybu. 

U fitness cvičení je velikost velice uzpůsobena jednotlivým cvikům. Většinou však stačí standardní velikosti.

Podložka na jógu

Jóga je velmi specifický sport, ve kterém se snažíme naladit na vnitřní klid. Proto je potřeba, abyste si pro tuto činnost zvolili vážně kvalitní karimatku, na které se budete cítit pohodlně. 

Většinou pro tyto účely jsou vhodné karimatky trochu širší. Většina jógamatek je tvořena z PVC, které jsou velmi měkké a pohodlné. Avšak jejich problém může spočívat v ekologii. Tyto karimatky totiž většinou nejdou recyklovat a vzniká tím nadbytečný odpad. 

Dalším kritériem pro volbu je také vroubkování. Mnoho podložek na jógu má jemné vroubky, avšak na aktivnější cvičení v oblasti jógy zajisté oceníte vroubky hrubší, aby Vám nesklouzávaly ruce a nohy.

Obsah obrázku vsedě, stůl

Popis byl vytvořen automaticky

Fitness podložky

Zde záleží, na jakou aktivitu tyto podložky budete potřebovat. Existují tzv. „puzzle“, které si složíte do požadovaného tvaru a vytvoříte si tak cvičební plochu, která Vám nebude klouzat. Také tím ochráníte stávající podlahu, na kterou můžete libovolně pokládat své činky a závaží.

Další možností jsou fitness karimatky. Ty jsou potřeba zejména při cvičení na zemi. Nevzniknou Vám na těle žádné otlaky z nepříjemného povrchu a při cvicích na zádech se nebudete cítit rozlámaní. 

Existuje mnoho materiálů, ze kterých jsou tyto podložky vyrobeny. Nejčastěji se opět jedná o PVC, ale u dražších podložek lze najít i jiné složení. 

Jedním z nejpopulárnějších materiálů na podložky na cvičení je NBR. Jedná se o syntetický kaučuk, který je velice odolný vůči vnějším vlivům. Oproti ostatním karimatkám na něm nezůstávají žádné otlaky ani otisky a je velice těžké jej poškodit. Zároveň má podobné vlastnosti jako PVC.

Doufám, že jsem Vám alespoň trochu pomohla při výběru podložky na cvičení, která bude vhodná právě pro Vás. Kvalitní fitness podložky české značky Lifefit najdete přímo na stránkách jejich výrobce – Rulyt.cz

Related posts

Dámské peněženky i jako doplněk

no-media.cz

Hudba hovoří k lidem univerzálním jazykem

no-media.cz

Láká vás rodinná dovolená v Česku? Víme, kam se musíte podívat!

PH