Pro ženy

Klenoty v barvách krve. Proč jsou rubíny tak ohromující?

Rubíny jsou drahé kameny červené barvy. Jejich odstín může přecházet od růžové po temně červenou. Proč jsou šperky s rubínem tak atraktivní?

Rubíny patří k největším vzácnostem

Za nejvzácnější bývají považovány rubíny barvy holubí krve. Ač se to podle barevnosti nezdá, za příbuzné rubínu můžeme považovat zcela odlišné safíry.

Barevnost způsobuje příměs jiných prvků. U rubínu se konkrétně jedná o chrom. Safírová modrá je vyvolána obsahem titanu a železa. V obou případech se pak jedná o minerál korund. Tolik teorie, šperkařská praxe je neméně zajímavá.

Rubíny byly pro svou jedinečnou barvu odedávna považovány za kameny, které mají magickou moc. Dnes zařazujeme tento kámen mezi ty vůbec nejcennější. Rubínové šperky proto mají značnou hodnotu.

Navíc působí velmi atraktivně a zanechávají za sebou dojem luxusu. Rubíny se hodí pro zasazování do zlatých i stříbrných šperků, v nichž ideálně vynikají, například v podobě prstenů s rubínem.

Nepřehlédnutelná krása rubínů

Tyto kameny jsou nepřehlédnutelné. Rubíny jsou pravým symbolem ohně a vášně. Hodí se tak především jako šperky darované z lásky. Vhodné jsou ovšem při jakékoli příležitosti, během níž na sebe jejich nositel chce strhnout pozornost.

V tomto případě se bude jednat spíše o nositelku, neboť rubíny jsou nezpochybnitelnou dominantou především dámských šperků. Ostatně rubínové šperky bývají „účastníky“ těch nejprestižnějších společenských událostí a patří mezi oblíbené kousky i mezi slavnými ženami.

Kdo už na červeném koberci zazářil se symbolicky shodně do ruda vyladěnými šperky? Mezi ty, které vynesly právě tyto kousky, patří například módní ikona Victoria Beckham či slavná milovnice šperků Elizabeth Taylor.

Rubíny svou krásou oslnily dokonce i v britské královské rodině. Princ Andrew své nastávající v 80. letech daroval ohromující klenot: Zásnubní prsten s barmským rubínem obklopeným diamanty. Ten měl údajně ladit s ohnivou hřívou vévodkyně, což si rozmarná budoucí nevěsta sama vymínila. Prince měl šperk v době svého pořízení vyjít na 33 000 dolarů.

Další zajímavé informace naleznete na našem blogu v článku Klenoty v barvách krve.

Related posts

Karimatku nebo podložku na cvičení?

no-media.cz

Jak nakupovat náramky z minerálů

no-media.cz

Jak se zbavit skvrn od tvrdé vody? Nečeká vás úmorná práce

no-media.cz