Zdraví

Kůže při práci trpí. Jak ruce ochránit?

Věděli jste, že na dlaních se nenachází žádné mazové žlázy? Právě proto mají ruce tendenci se neustále vysušovat. Jejich péči proto nesmíme zanedbávat, ať už s nimi přes den nakládáme jakkoliv. Mnozí ruce využívají při práci, zejména při úklidu. S tím se pojí další zajímavá myšlenka, a sice věděli jste, že onemocnění kůže je jednou z nejčastějších forem nemocí z povolání? Ekzémy jsou tak následky nejen práce v zaměstnání zaměřujících se na úklid. Ať už ale fungujete v jakémkoli odvětví, ochraňte své ruce pomocí jednorázových rukavic. A nejen pomocí nich.

Ruce jako přenašeč bakterií

V současné době, kdy se víc, než kdy jindy přikláníme ke správné hygieně rukou, je klíčové ruce chránit. Vezměme v potaz fakt, že ruce jsou přenašečem bakterií a už jen tím, že je budeme pravidelně mýt, snižujeme tím pravděpodobnost nakažení nemocí či vzniku ekzému. Po mytí je klíčové ruce namazat, aby nedocházelo k jejich vysoušení.

Rukavice jsou skvělou ochranou v případě, že se pouštíte do nějaké konkrétní práce nebo úklidu. O to více je důležitější ochrana při manipulaci s průmyslovým čističem. Zejména pokud během pracovní doby znatelně manipulujete s vodou, čímž se zvyšuje pravděpodobnost vysušení rukou (pravděpodobně si po každém dotyku s vodou ruce nemažete), je důležité rukavice mít.

Dodržujte i další hygienické návyky

Jednorázové rukavice jsou spolehlivou ochranou rukou při práci, na druhou stranu jsou také ochranou našeho zdraví, které nemusí čelit příliš velkému náporu bakterií. Abyste své zdraví ochránili ještě více, prozraďme si další hygienické návyky, které se s péčí o pokožku pojí.

Kupříkladu nezapomínejte na mytí rukou, které by nemělo být kratší než deset vteřin. Myjte si především důležité oblasti, a to například pod nehty prstů nebo na vrchní části rukou, kde se bakterií nachází doslova požehnaně.

Na správné mytí rukou upozorňují také hygienické společnosti, které jsou toho názoru, že jenom tímto krokem se může snížit riziko nemocí a pracovní neschopnosti až o čtyřicet procent.

Related posts

Rakytník jako silnější zdroj vitamínu C. Pijte ho v podobě sirupu

no-media.cz

Lanýžový olej bude vynikajícím zpestřením pro polévky i rizoto

svet zeny

Česko má problém. Do mezinárodních registrů nedodává odpovídající data

no-media.cz