Pro muže

Kvalitní CNC laser je až 4× rychlejší

Česká republika byla vždycky strojírenskou zemí. Strojírenský průmysl u nás kvete, a to především ve středních Čechách, Brně a okolí či v Ostravě. Právě tam sídlí také společnost Fletonex, která stojí na pevných základech.

Fletonex se zabývá především zpracováním plechu, dokáže ho ohýbat, vysekávat, svařovat, vyřezávat nebo z něj vypalovat výrobky hotové, ale i polotovary vhodné pro další zpracování. Jejich precizní kovovýroba samozřejmě vyžaduje špičkové stroje.

více v článku...

CNC laser pro precizní řezání

Jedním z vyráběných produktů jsou výpalky z plechu. Ty jsou páleny CNC laserem zajišťujícím vysokou přesnost. Použít ho lze na nerezové, hliníkové plechy i konstrukční ocel. Díky své velikosti si stroj poradí s tabulovým materiálem do rozměru až 150 cm × 300 cm, konstrukční ocel může mít tloušťku až 20 mm, nerezová ocel 15 mm a hliníková slitina 8 mm. CNC laser je ve strojírenství mocným pomocníkem.

Malé otřepy a vyšší rychlost

Výhod má kvalitní CNC laser opravdu dost. V prvé řadě je daleko přesnější a má až o 80 % méně otřepů na nerezové oceli a hliníku. Na všech silných pleších navíc dokáže provádět velmi rychlé řezy. V sériové výrobě se zrychlení projeví výrazně, čas výroby se může zkrátit až o 400 %. Jeho použití má nicméně smysl i pro kusovou výrobu náročných zákazníků.

CNC laser si poradí s hliníkem a nerezovou ocelí o tloušťce 50 mm, mědí o tloušťce 25 mm a uhlíkovou ocelí do tloušťky 40 mm. Umí řezat mezi kyslíkem, dusíkem a jejich směsí. Dokáže vypálit otvory od průměru 20 % tloušťky vstupního materiálu.

Fletonex vám tedy díky kvalitnímu zázemí vyrobí i to, co jinde zhotovit odmítnou. Zároveň je rychlejíš než konkurence bez moderního vybavení. A na tom, z jakého koutu republiky pocházíte, moc nezáleží. Výrobky do délky 6 m totiž dokáže přepravit po celé ČR.

Related posts

Zajímavosti o krokodýlech

no-media.cz

Kdy a jak řešit prořezání stromů na zahradě

no-media.cz

Máte problémy s erekcí? Poradíme vám!

no-media.cz