Bydlení

Lamelové panely na stěnu od Woodpasta.cz

Lamelové panely od českého výrobce Woodpasta.cz přinášení zjednodušení a zrychlení realizací moderních lamelových stěn a stropů, protože jsou dodávány ve formě již hotových obkladů. Dosud na českém trhu nic podobného neexistovalo.

Kdo chce dnes dřevěný lamelový obklad, obvykle zamíří za truhlářem. Přestože se jedná o na první pohled jednoduchou řemeslnou záležitost, opak je bohužel pravdou. Vyrobit a správně nainstalovat masivní dřevěné lamely je opravdu velmi náročné, a v důsledku i finančně nákladné. Masiv totiž pracuje a zatímco v kusu masivního nábytku menší změna tvaru jeho dílů nezpůsobí vážnější obtíže, v přísné geometrii lamel na stěnách i stropech se projeví sebemenší zkroucení. Musí být tudíž použito vyzrálé dřevo adaptované na podmínky které v předmětných prostorech panují a panovat stabilně budou. Montáž jedné lamely po druhé je poté ještě zdlouhavý a náročný proces.

Lamelové obklady mají vynikající akustické vlastnosti


Dnes však již existují i alternativy. Novinkou jsou například celé hotové akustické lamelové panely od českého výrobce Woodpasta.cz. Panely se snadno instalují na zeď podobně jako velkoformátové dlaždice. Odpadá tak složitá a časově náročná montáž jednotlivých lamel. Samotné lamely jsou z kvalitních dřevovláknitých desek, které zaručují jejich tvarovou stálost, přičemž na povrchu jsou potaženy přírodní dřevěnou dýhou, jsou tak k nerozeznání od masivu.

Lamely jsou připevněny jsou na speciálním podkladu, který vedle designu panelům propůjčuje i vynikající akustické vlastnosti. Výhodou takového řešení je pohodlná instalace a dostupnost, protože si stačí pouze vybrat dekor, objednat hotový produkt a za pár dní mít již lamely na stěnách přesně podle svých představ. Lamelové panely jsou dostupné v 5-ti atraktivních barevných provedeních a stanou se tak líbivých designovým doplněním vašeho interiéru.

Výhody lamelových panelů Woodpasta v bodech

  • snadná instalace a rychlá skladová dostupnost
  • žádná zdlouhavá a finančně náročná truhlářská výroba
  • výrazné zlepšení akustiky místnosti (spousta vědeckých studií potvrzujících vliv akustiky na náladu, produktivitu)
  • inovativní český výrobce
  • udržitelnost materiálů a výroby
  • recyklované materiály a dřevo z udržitelného lesního hospodářství
  • moderní elegance a styl
  • možnost využití na stěny i na stropy
  • příznivá cena

Veškeré další užitečné informace a fotografie realizací najdete na webových stránkách společnosti Woodpasta.cz.

Related posts

Žižkov je místem, které se bude líbit nejen mladým rodinám

no-media.cz

Další mezinárodní úspěch pro MUTEO od SAPELI

no-media.cz

Ochraňte se od nočních štípanců díky sítím proti hmyzu

no-media.cz