Reklamní články

LANXESS je první v Evropě v Dow Jonesowě indexu udržitelnosti

Závazek společnosti LANXESS v otázkách udržitelnosti se ve fiskálním roce 2020 opět vyplácí. Společnost zaměřená na speciální chemikálie je na vrcholu evropského Dow Jonesowa indexu udržitelnosti (DJSI) v kategorii „Chémie“. Ve světovém hodnocení se společnost posunula na druhé místo. LANXESS je tak již čtvrtým rokem v DJSI Europe a desátý rok v DJSI World. 

Společnost dosáhla obzvláště dobrých výsledků v oblastech klimatické strategie, lidských práv a řízení rizik souvisejících s vodou.

„Udržitelnost je již dlouho pevně zakotvena v naší firemní strategii a neustále pracujeme na vylepšení našeho profilu ke klimatickým změnám odpovědné společnosti, “ podotýká Matthias Zachert, předseda představenstva společnosti LANXESS AG s tím, že rovněž na kapitálovém trhu jsou kritéria udržitelnosti v seznamu priorit na prvním místě. 

U DJSI se environmentální, sociální a správní faktory (ESG) hodnotí jednou ročně. Pouze 10 nejlepších globálních společností z každého sektoru je zahrnuto do světového žebříčku DJSI. Zatímco 20 procent nejlepších společností se sídlem v Evropě je zahrnuto do DJSI Europe.

Ratingové agentury ISS a MSCI, které se specializují na udržitelnost, navíc vylepšily hodnocení LANXESS ve svých renomovaných hodnoceních ESG.

ISS-ESG letos posunul LANXESS o dva stupně z C na B-. Společnost vyrábějící speciální chemické látky také poprvé získala status „prime“, což ji řadí mezi nejlepších 8 procent ze 170 společností uvedených v odvětví „Chémie“. ISS-ESG hodnotí více než 100 průmyslových ukazatelů. LANXESS bodovala v oblastech environmentálního managementu, správy a řízení podniků a etiky podnikání, i v ekologické účinnosti.

Společnost MSCI ESG Research také vylepšila hodnocení pro LANXESS z BBB na A. K posunu LANXESS vedla strategie v oblasti klimatu, dobře formulované zásady správy a řízení společností a silné úsilí v oblasti chemické bezpečnosti. Hodnocení MSCI ukazuje, jak odolná je společnost vůči dlouhodobým, finančně relevantním rizikům ESG.

Related posts

Prestižní designérská cena putuje do Čech. Zlato získaly dveře bez kliky od SAPELI

[email protected]

Zápis do školky – zvolte si soukromou mateřskou školku!

[email protected]

Rodinný hotel – máme vše, co rodiny s dětmi potřebují

[email protected]

Leave a Comment