Pro muže

LANXESS reaguje na vysokou poptávku v odvětví IT a komunikačních technologií po udržitelných materiálových řešeních

Pro společnost LANXESS jsou inovativní recyklační koncepty velmi důležité. Zvyšují její konkurenceschopnost v rámci odvětví udržitelných materiálů. Nejnovějším příkladem tohoto přístupu je nová řada produktů, kterou vyvíjí dceřiná společnost LANXESS Bond-Laminates. Polovinu matrice vláknových kompozitů pro nové polotovary tvoří produkty pocházející z recyklace opakovaně použitelných polykarbonátových lahví na vodu. „Zmiňované produkty jsou používány pro kryty notebooků, pouzdra pro mobilní telefony, tablety či elektronické čtečky,“ vysvětluje Dirk Bonefeld, vedoucí marketingu a prodeje spotřební elektroniky, sportu a průmyslu ve společnosti Bond-Laminates. 

Touto inovací LANXESS reaguje na vysokou poptávku v odvětví IT a komunikačních technologií po udržitelných materiálových řešeních. „V podobě těchto nových kompozitních materiálů nabízíme lehkou a snadno zpracovatelnou alternativu k energeticky náročnému tlakovému odlévání hořčíku,“ uvádí Dirk Bonefeld. Se zhruba třetinovým podílem na celosvětové spotřebě je odvětví IT a komunikačních technologií – spolu s domácími spotřebiči a elektrickým a elektronickým průmyslem – již po mnoho let největším odběratelem polykarbonátu.

Nová produktová řada je odvozena od výrobku Tepex dynalite, který se používá při sériové výrobě vysoce pevných konstrukčních prvků. První, v sériové výrobě již používaná varianta tohoto materiálu je tvořena jádrem ze skleněných vláken a svrchní vrstvy z uhlíkových kontinuálních vláken. Byl vyvinut také druhý typ materiálu, který je určen k použití v sériové výrobě krytů na notebooky a který obsahuje nejen matrici vyrobenou z recyklovaného polykarbonátu, ale také vláknité jádro vyrobené z recyklátu uhlíkových vláken.

Velké láhve na vodu určené pro opakované použití se vyrábějí z vysoce čistého a průhledného polykarbonátu, který je schválen pro použití ve výrobcích přicházejících do styku s potravinami. „Naše recyklované materiály těží z tohoto vynikajícího profilu vlastností. Vysoká míra průhlednosti je ideální pro výrobu viditelných součástí, například díky vysoce pravidelnému uspořádání kontinuálních vláken vytváří vysoce estetický dekorativní prvek,“ říká vedoucí marketingu a prodeje a pokračuje: „Proto si můžeme snadno představit, že se tyto nové typy výrobků budou používat jako ozdobné konstrukční prvky ve sportovním zboží nebo automobilových součástkách. Ze segmentu sportovních potřeb dostáváme stále více dotazů na recyklované materiály.“

Related posts

Plexiskla na míru od zkušeného dodavatele

svet zeny

Jak můžete získat kredit v online casinu zdarma? Poradí vám odborník ze SvetovaKasinaOnline

svet zeny

Chodí váš blízký rád na koncerty? Darujte mu dárkový poukaz Ticketmaster!

svet zeny