Zprávy

Losos jako symbol cykličnosti života

Lososi začínají svůj život ve sladké vodě, pak se přesunou do slané vody a po letech se vracejí do své rodné sladkovodní domoviny, kde se třou. Ryby čeká náročné putování, urazit na své pouti mohou až 4000 kilometrů.

Jen málo jiných druhů je přitom schopno přežít dlouhodobě ve vodě sladké, ač se původně jedná o rybu mořskou, pro kterou je přirozená slaná voda. 

Chování lososů je proto je silným symbolem cykličnosti, odhodlání a přizpůsobivosti. Ačkoli je to poněkud smutné, lososi obětují svůj život tření, a tím se obětují pro budoucí generace.

Losos má tak silný symbolický význam. A například v Kanadě se dokonce rozlišuje symbolika u každého z šestice zde žijících druhů. Pozoruhodné, že? A další zajímavá fakta pro vás máme připravena.

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech. 

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o slavných filozofech, jako je například Friedrich Nietzsche nebo Platón či jeho žák Aristoteles.

Related posts

Proč cizinci potřebují zaměstnaneckou nebo modrou kartu?

no-media.cz

Evropské špinavé peníze

no-media.cz

Dámské peněženky a kabelky – důležité doplňky každé ženy

no-media.cz