Bydlení Finance

Lze si vzít hypotéku bez našetřených peněz radí Aplikant.cz

Jak se dá zařídit hypotéka, pokud nemáte předem našetřeno? Je nutné, abyste ručili minimálně dvěma nemovitostmi. Ta první bude samozřejmě ta, kterou chcete koupit. Banka zařídí odhad její hodnoty, což vám dá představu o tom, jakou hodnotu by měla mít nemovitost druhá. Může se jednat například o byt či rodinný dům vašich rodičů. Mějte ale na paměti, že tato nemovitost nemůže být již zatížena hypotékou. Dále nezapomínejte na to, že k ručení potřebujete, aby s ním majitel souhlasil.

Pokud se sečte cenová hodnota obou nemovitostí, může se stát, že dokonce dosáhnete na daleko vyšší hypotéku, než jste zamýšleli původně. Také se může stát, že ji dostanete v původní verzi, ale s nižším úrokem. Česká národní banka stanovuje limit pro hypotéku na 90 procent její kupní ceny (limit LTV). Dříve ČNB doporučovala, aby měsíční splátka nepřekračovala 50 procent měsíčních příjmů, což už dnes ale neplatí (limit DSTI). Také v minulosti doporučovala, aby hypotéka nepřesahovala devítinásobek příjmů za rok, to ale už rovněž neplatí (limit DTI).

Po tom, co zaplatíte určitou část hypotéky – recenze firem, se dá druhá nemovitost z ručení vyvázat. Přístup různých bank se ale v tomto ohledu liší. Některé budou požadovat za tento úkon poplatek. Z tohoto důvodu je dobré se s podmínkami vyvázání předem seznámit. Nepříjemnost může vzniknout v případě, že se hypotéku nepodaří řádně splatit. V ten moment je v ohrožení jak bydlení kupujícího, tak nemovitost, kterou ručí.

Rada závěrem

Vzít si stoprocentní hypotéku tedy bez zástavy není možné. Pokud tedy máte možnost ručit další nemovitostí, hypotéku na celou částku si vzít můžete. Touto formou se totiž nejedná o stoprocentní hypotéku. Zajisté vám s ní pomůže váš hypoteční poradce. Zkušenosti a recenze hypotečních bank přináší společnost 123jobs Media s.r.o. na svém hodnotícím portálu Aplikant.cz. Najdete zde veškeré potřebné informace od ostatních uživatelů, které vám pomohou při výběru financování hypotéky.

Related posts

Do vyklízení bytů se pouštějte jen s profesionály

no-media.cz

Fotovoltaické systémy zdrojem obnovitelné energie

no-media.cz

Půjčka.TV poskytuje úvěry rychle a s individuálním přístupem

no-media.cz