Reklamní články

Lze sjednat hypotéku na družstevní byt?

Chcete si pořídit byt a ušetřit? Pak bude pro vás vhodným řešením koupě družstevního bytu. Ty jsou oproti realitám v osobním vlastnictví levnější i o 20 – 30 %. Družstevní byt si lze pořídit i v případě, že nemůžete hypotéku nebo překlenovací úvěr zajistit další nemovitostí. 

Družstevní byt představuje kombinaci klasického i nájemního bydlení. Při jeho koupi se řeší především převod práv a vlastnických podílů v bytovém družstvu. Dnes už nejsou naštěstí podmínky pro získání kb hypotéky na družstevní byt tak přísné jako dříve. V některých případech stojí za zvážení využít půjčka se zástavou nemovitosti.

Jak lze financovat družstevní byt hypotékou?

Řešení, jak financovat družstevní byt pomocí hypotéky, je hned několik:

Koupě družstevního bytu, který nebude nikdy převeden do osobního vlastnictví: 

  • Byt s cenou do 2 000 000 Kč můžete financovat pomocí překlenovacího úvěru, ale je potřeba mít zajištění v podobě tří ručitelů. 
  • Dalším řešením je hypotéka nebo překlenovací úvěr se zajištěním další nemovitostí, případně nebankovní půjčka bez registru.
  • Předhypotéční úvěr nebo zajištění jinou nemovitostí v hodnotě ceny družstevního bytu. Je možno zaplatit méně a doplatit úvěrem ze stavebního spoření. Lze takto získat i úvěr pro podnikatele a právnické osoby, které kupují nemovitost.

Družstevní byt s převedením do osobního vlastnictví do 24 měsíců od koupi: 

  • Zde je vhodné použít předhypoteční úvěr nebo zajištění další nemovitostí

Družstevní byt s možností okamžitého převodu do osobnho vlastnictví: 

  • Díky této možnosti ušetříte nemalé peníze. Pořídit si takovouto nemovitost můžete předhypotečním úvěrem. Nejprve se členský podíl převede na kupujícího a ten pak družstvo požádá o převod bytu do vlastnictví. V případě, že je prohlášení vlastníka v katastru již uvedeno, lze tímto bytem u hypotéky ručit. Hypotéka s ručením jinou nemovitostí je nejsnadnější řešení. Kolik si je možné půjčit vždy závisí na bonitě klienta a také na hodnotě zastavované nemovitosti. 

Related posts

Škola v přírodě aneb co s dětmi učitelé během pobytu na horách podnikají a jak sportují v ProFamily Hotel TOP Benecko

no-media.cz

Kupte stylové, dostupné vivo V40 SE a vyhrajte zájezd na zápas Česka na EURO

no-media.cz

Co patří do zápočtového listu od zaměstnavatele

no-media.cz