20.8 C
Praha
27.6.2019
Aktuality 24 – přehled aktuálního zpravodajství
Finance

Maloobchodní tržby v lednu výrazně zvýšily tempo růstu

Maloobchodní tržby v Česku v úvodu tohoto roku zrychlily svůj růst. Podle údajů Statistického úřadu ČR (ČSÚ) v lednu meziročně stouply o 4,5%, zatímco v prosinci rostly o 0,6%. Rostly i na mezi měsíční bázi, když v lednu oproti prosinci se zvýšily o 0,8%.

Tržby v ČR rostou

V meziročním srovnání přitom rostly tržby ve většině činností maloobchodu. Nejvýznamnější byl růst v maloobchodě v nespecializovaných prodejnách o 7,7%, maloobchodě mimo prodejny, stánky a trhy o 18,9% a v maloobchodě s pohonnými hmotami ve specializovaných prodejnách o 8%. Meziročně nižší tržby byly v maloobchodě ostatního zboží ve specializovaných prodejnách o 6% a v maloobchodě s ostatním zbožím pro domácnost ve specializovaných prodejnách o 6,9%.

Statistický úřadu ČR

Statistici zaznamenali meziroční růst tržeb iv dalších sledovaných sektorech vnitřního obchodu. Ve velkoobchodě tržby oproti loňskému lednu stouply o 7,2%, v prodeji a opravě motorových vozidel a motocyklů o 4,9% a v činnostech restaurací a pohostinství o 5,9%. Meziroční pokles vykázal pouze sektor ubytování, a to o 6%.

Mezi měsíčně v lednu oproti prosinci se zvýšily tržby ve všech odvětvích. Nejvýrazněji v ubytování o 16,6%. Následoval prodej a opravy vozidel s mezi měsíčním růstem o 8,5%, velkoobchod s 1,4% a v restauracích a hospodách tržby stouply o 0,2%.

Related posts

Amazon navštívil René Nekuda, autor dětského bestselleru

admin

Superhrdinové porovnali své schopnosti se zaměstnanci Amazonu

admin

Jak ušetřit na provozu tiskárny?

admin

Rusko je připraveno pokračovat v přepravě plynu přes Ukrajinu

admin

Schodek rozpočtu USA je mnohem vyšší než loni

admin

Tempo růstu úvěrů pro domácnosti se mírně zpomalilo

admin

Leave a Comment