Bydlení

Máte problém s tvrdou vodou? Známe řešení

Určitě jste si ve vaší domácnosti nejednou všimli usazeniny na vodovodních bateriích či dně rychlovarné konvice. Faktem je, že většina českých domácností řeší stejný problém jako vy – nadměrná tvrdost vody. Ačkoli tvrdá voda není nebezpečná pro zdraví, její negativní efekty se projeví především na domácích spotřebičích. V daném případě je na místě zvážit úpravu vody. Zařízení na úpravu vody jakými jsou změkčovače vody zabrání tvorbě vodního kamene a tím efektivně odstraní jeho negativní důsledky.

Tvrdá voda a její negativní dopady

Tvrdá voda je voda s nadměrným obsahem hořčíku a vápníku, což má za následek usazování vodního kamene. Obsah hořčíku a vápníku představuje tedy zásadní rozdíl mezi měkkou a tvrdou vodou. Vodní kámen vzniká při zahřátí vody na vyšší teplotu a všimnete si ho jako usazeniny na spotřebičích, respektive na všech površích, které se dostanou do kontaktu s tvrdou vodou.

Jakou hrozbu představuje vodní kámen? Stačí jen tenká vrstva vodního kamene, aby došlo k výraznému zkrácení životnosti spotřebičů, snížení jejich účinnosti a zvýšení nákladů na jejich provoz. Jde o spotřebiče jako jsou topná tělesa, pračky, sušičky, myčky, kávovary, konvice či žehličky. Kromě negativního vlivu tvrdé vody na spotřebiče, tvrdá voda ohrožuje i rozvody vody a topení. Výsledkem dlouhodobého působení vodního kamene jsou neestetické usazeniny v kuchyni či koupelně, škody na spotřebičích a tedy i mimořádné náklady.

2728F-860x480-closeupt.jpg

Řešení? Změkčovač vody

Všechny negativní efekty tvrdé vody dokáže spolehlivě odstranit změkčovač vody. Změkčovač vody je typ zařízení, které se montuje na přívod vody do domu, a dokáže změnit tvrdou vodu na měkkou. Proces změkčení vody funguje na principu výměny iontů, v tomto procesu jsou ionty vápníku a hořčíku nahrazeny ionty sodíku. Aby byl zajištěn pravidelný proces výměny iontů, je nezbytný proces regenerace. Regenerace katexové směsi probíhá v noci, a v tomto čase je možné používat pouze nezmäkčenú vodu. Čas regenerace je obvykle jedna až dvě hodiny. Aby proběhla regenerace směsi, je nezbytné nasypat do nádoby změkčovače chlorid sodný ve formě tablet. Roztok s obsahem vápníku a hořčíku je následně odveden do odpadního potrubí. Změkčení i regenerace katexové směsi probíhá automaticky, takže jediným úkolem je pravidelně doplňování chloridu sodného do zásobníku.

tvrdá voda.jpg

Kvalitní změkčovač vody ve vaší domácnosti se postará o:

  • prodloužení životnosti spotřebičů,
  • nižší spotřebu elektrické energie,
  • zvýšenou účinnost spotřebičů,
  • sníženou spotřeba čistících prostředků,
  • čisté vodovodní baterie, dřez, nádobí,
  • jemnější pokožku,
  • menší lámavost vlasů.

I když voda v naší zemi se považuje za relativně kvalitní, její nadměrná tvrdost dokáže způsobit nemalé starosti. Chcete-li vyřešit daný problém efektivně a natrvalo, tak je třeba zvážit úpravu vody. Technologie nejnovějších změkčovačů pracuje jen s malým množstvím energie a sodíku, takže jsou ideální volbou pro české domácnosti, které mají problém s tvrdou vodou. Měkká voda ze změkčovače vám ušetří čas, peníze a odbřemení vás od neefektívneho odstraňování vodního kamene.

Related posts

Jak zařídit domácí vinotéku

no-media.cz

Jak spolehlivě osvětlíte složitě přístupné prostory? Řešení je snadné

no-media.cz

Družstevní bydlení v Praze

no-media.cz