Reklamní články

Myslete na pravidelné revize: elektro, je třeba nechat zkontrolovat

Revize elektrospotřebičů podléhají několika normám, podle nichž je třeba kontrolovat stav různých elektrozařízení a instalací. Rozhodně byste neměli revize podceňovat, zaručují totiž bezpečnost při práci. Obraťte se proto na odborníky, kteří se o vše hravě postarají.

Elektro revize

Ať už provozujete jakýkoliv typ elektrospotřebiče, podle zákona je nezbytné, aby byl pravidelně kontrolován. Díky tomu je zajištěna bezpečnost a ochrana zdraví při práci. Pravidelné kontroly vám poskytnou jistotu, že pracovní podmínky nejsou nebezpečné. Spotřebiče jsou rozděleny do několika skupin podle toho, jak jsou využívány a jak často je třeba provádět elektro revize. Snadno tak lze udržet přehled o všech různých spotřebičích.

Revize elektro nepodceňujte

Kromě revize elektrospotřebičů je třeba myslet i na celou řadu dalších zařízení. Nezbytné jsou také elektrorozvody. Zde mohou být revize potřebné v různých intervalech – nejvíce totiž záleží na prostředí, kde se vyskytují. V méně bezpečných prostorech tak může být třeba provádět revizi každý rok, zatímco v běžném prostředí se lhůta může prodloužit až na 5 let. Revize elektro lze rozdělit do tří skupin: 

  1. výchozí
  2. periodická
  3. mimořádná

Řešení závad

Revize napomáhají k včasnému odhalení možných závad, které by mohly ohrozit elektroinstalace a elektrorozvody. V případě, že se vyskytne problém, nabízí se různá řešení. Jakmile revizní společnost odhalí závadu, můžete se rovnou také domluvit na jejím odstranění. 

Případně však opravu může provést také jiná firma s potřebným oprávněním. Záleží jen na vás, co vnímáte jako lepší řešení. Stejně, jako se provádí revize elektroinstalace a elektrorozvodů, provádí se také například revize hromosvodů a dalších věcí.

Nutno říci, že možné závady byste rozhodně neměli podceňovat. Nebezpečí úrazu elektrickým proudem by totiž nemělo vznikat, abyste předešli nepříjemným úrazům a problémům.

Related posts

Tipy na víkend: Zajeďte si na wellness, na hrad i pod povrch země

no-media.cz

Sledujte nejlepší sportovní přenosy živě

no-media.cz

Vyberte si lyžařské brýle, které vám dokonale sednou 

no-media.cz