Bydlení

Na co brát ohled při výběru protipožárních dveří do bytu?

Protipožární dveře do bytu

Při výběru protipožárních dveří do bytu je zásadní brát v úvahu několik důležitých faktorů. Prvním aspektem je samozřejmě bezpečnost. Protipožární dveře musí splňovat přísné bezpečnostní normy a mít certifikaci, která garantuje jejich schopnost odolat vysokým teplotám a zabránit šíření ohně a kouře.

Normy a klasifikace

Dveře od naší firmy splňují požadavky na klasifikaci EI,EW 30 DP3. Norma EW 30 představuje jednu z klasifikací protipožárních dveří a specifikuje dobu, po kterou jsou tyto dveře schopny odolávat úniku ohně a kouře. Konkrétně označení „EW 30“ znamená, že protipožární dveře jsou schopny odolat průniku ohně a kouře po dobu minimálně 30 minut.

Protipožární dveře
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tato norma je stanovena na základě testů provedených nezávislými certifikačními institucemi, které ověřují schopnost dveří odolávat vysokým teplotám a zabránit šíření požáru do sousedních prostor. Díky této klasifikaci mají uživatelé jistotu, že protipožární dveře splňují stanovené bezpečnostní standardy a poskytují potřebnou ochranu v případě požáru.

Zaměřte se na materiál a vzor

Dalším důležitým faktorem je estetika a design dveří. I přesto, že primárním účelem protipožárních dveří je ochrana, není třeba zanedbávat vizuální stránku. Od tradičních dřevěných dveří po moderní kovové varianty až po kompozitní materiály – možnosti jsou široké.

Pokud nemáte o možnostech vchodových dveří do bytu představu, podívejte se na naše stránky, na kterých najdete různé varianty, ať už se jedná o jednoduché dveře pro minimalisty nebo naopak zdobné přírodní motivy a dekory pro milovníky detailnějšího práce. Vchodové dveře do bytu od našich prověřených dodavatelů přicházejí v mnoha zajímavých variantách.

Detaily mají význam

Barva dveří by měla být sladěna s celkovou barevnou paletou interiéru. Dbejte i na drobné detaily jako úchyty, kování či reliéfní vzory, které dveřím dodají osobitý charakter. Pokud si nejste s výběrem jisti, vždy se můžete poradit s našim pracovníkem, který k vám přijede na první měření a zhodnocení situace.

Protipožární dveře 1
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bezpečnostní prvky mohou být i designové

Správné osvětlení okolo vchodových dveří do bytu nejen vytváří příjemnou atmosféru, ale může i odradit potenciální nezvané hosty. Pohybové senzory, které spouštějí osvětlení nebo zvukový signál, mohou posloužit jako preventivní opatření proti nežádoucím návštěvám.

Navíc i nabídka bezpečnostních prvků může odpovídat vašemu vkusu a můžete si vybrat různé varianty bezpečnostního kování či kukátek. S vhodným výběrem protipožárních dveří vám rádi pomůžeme.

Protipožární dveře 2
image description

Výhody spolupráce s naší firmou jsou mnohostranné:

  • Naše práce je rychlá, efektivní a zaměřená na potřeby a spokojenost zákazníka.
  • Máme široký výběr kvalitních protipožárních dveří skladem, tudíž nemusíte na montáž čekat několik týdnů.
  • Nabízíme bohatý sortiment dekorů, vzorů a barev, abychom vyhověli nárokům všech klientů.
  • Vchodové dveře jsou k dispozici v různých rozměrech, přičemž klasické varianty jsou v šířce 80 a 90 centimetrů. Ty se někdy nazývají jako protipožární dveře 90 a 80.
  • Naše profesionální montážní služby zahrnují odvoz starých dveří a úklid, vše je dokončeno do pěti hodin od začátku práce.
  • Pro klienty v Praze nabízíme první měření a konzultace zdarma, tato služba je naprosto nezávazná. Dojíždíme i do širšího okolí hlavního města.
  • Udržujeme transparentní komunikaci a můžeme se opřít o pozitivní reference od našich spokojených klientů.

Správný výběr protipožárních dveří může vytvořit příjemné prostředí a doplnit designový koncept vašeho bytu. V naší firmě vám rádi poradíme a dveře se stanou nadčasovým prvkem vaší domácnosti.

Related posts

Jak vybrat správné obkladové palubky? Víme, na co si musíte dávat pozor

PH

Lamelové panely na stěnu od Woodpasta.cz

no-media.cz

Kvalitní spánek zaručí správný rozměr povlečení

no-media.cz