Bydlení

Na co nezapomenout, když hledáte nemovitost pro vlastní bydlení

I když je nabídka nemovitostí na trhu nyní poměrně omezená (lidé se rozhodli skupovat bytové jednotky i rodinné domy současně v jeden moment), přesto se stále ještě najde několik horkých kandidátů pro vaše bydlení. S pomocí schopného, a především spolehlivého realitního makléře se vám může podařit koupit přesně takový objekt, kde zasadíte strom a založíte rodinu. Než se však vy nebo ten, koho požádáte o pomoc, pustí do práce, je zapotřebí zodpovědět několik dotazů a vědět několik základních věcí.

Kde vlastně chcete bydlet?

Tou vůbec nejdůležitější a naprosto klíčovou otázkou je, kde vlastně chcete bydlet. Preferujete rodinný domek na předměstí nebo toužíte po vlastním bytě v nejvyšším patře panelákového domu? Či snad rozhoduje vaše zaměstnání nebo partnerka?

Pokud budete vědět, kde chcete bydlet, bude vaše hledání daleko kratší, než by v opačném případě bylo. Mnoho lidí ztrácí nejen hromadu času, ale i nabízených nemovitostí právě proto, že neví, kam vlastně směřují, jaká destinace či lokalita je pro ně ta pravá. Zkrátka nemají představu, což je v tomto případě zabijákem všeho – zmiňovaného času, peněz a samozřejmě i volných nemovitostí.

Máte nějaký finanční strop?

Než se pustíte do hledání té pravé, vysněné nemovitosti, měli byste vědět, na co konkrétně dosáhnete. Co je vaším pomyslným finančním stropem? Jak velkou hypotéku vám banka povolí? Díky tomu budete vědět, na jaké nemovitosti se při hledání zaměřit a rázem se vám nabídka zúží na pár favoritů.

Je však třeba konstatovat, že ceny, které jsou v inzerátech uváděny, nejsou zpravidla těmi konečnými. Většinou jsou nadsazeny, ale při krátkém jednání je lze rapidně snížit.

Prohlídka nemovitostí je základ

Že jste už vysněný objekt našli? Pak je načase zajít na prohlídku. Ne, opravdu nikdy nekupujeme nemovitost bez toho, aniž bychom se na ni podívali z blízka. A i když jsou dnes takzvané virtuální prohlídky hotovým trendem, ani tato forma kontroly daného objektu nestačí.

V ideálním případě si sjednejte schůzku během dne. Večer je nemovitost rapidně zkreslená a nevíte, kolik světla do ní proudí.

Related posts

Jak vybrat zásuvky do rodinného domu

no-media.cz

Stěhování bytu nemusí být horor. Řešte ho včas a nechte si pomoci

PH

Stavba plotu je také o povinnostech vůči stavebnímu úřadu: na co nezapomenout?

no-media.cz