Finance

Nejlevnější SMS půjčky na trhu – recenze, zkušenosti, rizika

Krátká půjčka do výplaty, rychlá půjčka ihned nebo malá půjčka každému. I tak by se dal charakterizovat čím dál oblíbenější druh menších půjček na českém trhu. Obecně se jedná o krátkodobé půjčky, o něž je možné žádat kdykoli a prostřednictvím mobilního telefonu. Jaké mají s SMS půjčkami zkušenosti sami žadatelé? Mají SMS půjčky nějaká rizika? 

SMS půjčka může být dobrý sluha, avšak zlý pán. O malé rychlé a časově omezené půjčce čas od času zapřemýšlí každý. Nenadálá finanční tíseň, porouchané auto, ztráta zaměstnání, to vše může být příčinou úvah o zažádání o úvěr. 

Na portálu www.Vpenize.cz lze dohledat veškeré informace a podrobnosti o malých SMS půjčkách, neboli mikropůjčkách, a to vše přehledně a srozumitelně. SMS půjčky jsou nabízeny výhradně nebankovními společnostmi, nikoli bankami a jejich výše se pohybuje v řádu tisíců korun, maximálně desetitisíců. 

S malými SMS půjčkami není potřeba obracet každou korunu. Žadatel o půjčku ovšem musí kromě svých práv znát hlavně své povinnosti. Nesplatit SMS půjčku může vést až k exekuci. 

Splatnost pak zpravidla činí jeden týden až jeden měsíc, odtud pochází pojem půjčka krátkodobá. Ačkoli týdenní či měsíční půjčka může znít jako dobrý nápad, nic není bez rizika. 

S jakými riziky se SMS půjčky pojí?

Jakákoli půjčka představuje riziko. Ač se může zdát, že je finanční problém půjčkou zažehnán, není radno usnout na vavřínech. Sebemenší splátka se může zvrtnout v nebývalý problém a dlužník snadno klopýtne do dluhové pasti

Nebankovní instituce lákají na první půjčky zdarma a zcela bez poplatků, ovšem je nezbytné si důkladně pročíst obchodní podmínky, zejména kolonku Sankce. Při vynechané, třebaže jen opožděné splátce se roztáčí kolotoč vysokých penále, z nichž není schůdná cesta ven. 

Jaká SMS půjčka je nejvýhodnější?

Jaká je nejlevnější půjčka na trhu? To je často zmítaná otázka mnohých zájemců o finanční injekci. Zadlužený člověk hledá cesty, jak přijít k penězům, aniž by musel půjčenou částku několikanásobně přeplácet na úrocích a poplatcích

Mnoho nebankovních společností nabízí první půjčku zdarma, čímž se snaží nalákat nové klienty. Tyto mikropůjčky vypadají na první pohled velmi výhodně a bezpečně a mnohým klientům uleví z finančních nesnází

O SMS půjčku lze žádat mobilním telefonem. Peníze jsou připsány na účet takřka okamžitě a lze je hned vybírat z bankomatu. 

O půjčku lze zažádat pouhou SMS zprávou a to v kterékoli denní i noční době. Počáteční žádost může kvůli ověření totožnosti a nahlédnutí do registru dlužníků trvat i několik dní, ovšem každá další žádost o půjčku už bývá schválena během několika minut

Ovšem je potřeba se seznámit se všemi potenciálními skrytými poplatky a zejména výší RPSN, která se v případě opožděné splátky může vyšplhat na tisíce procent. Poté už je SMS půjčka všechno možné, jen ne výhodná. Dluhy jsou na dosah. 

Jaké jsou recenze SMS půjček?

Mezi poskytovatele SMS půjček patří Via SMS, Friendly Cash nebo Mobilpujcka.cz. U těchto i mnohých dalších je rozhodujícím faktorem o udělení úvěru výše pravidelného příjmu a stabilní zaměstnání. 

Jsou známy případy, kdy nedošlo ke schválení žádosti o úvěr, poněvadž žadatelův příjem pocházel z dohody o provedení práce, nikoli z hlavního pracovního poměru. Registr dlužníků však byl čistý. Ovšem dluhy v tomto případě nehrály žádnou roli. Rozhodující je výše příjmů. 

Obecně si lidé na SMS půjčkách chválí rychlost sjednání, možnost prodloužení splátek a také 0 % úrok v případě včasného splacení. Nevýhodami se pak zdá být absence kamenných poboček, či telefonická podpora pouze v pracovních dnech. 

Related posts

Potřebujete kapitál? Zkuste podnikové dluhopisy

no-media.cz

eské distribuční centrum Amazonu se poprvé otevírá veřejnosti i o víkendu

no-media.cz

Tempo růstu úvěrů pro domácnosti se mírně zpomalilo

no-media.cz