Reklamní články

Oblečení pro psy. Rozmar nebo nutnost? Jaký model vybrat?

Oblečení pro psy je někdy považováno za rozmar nebo splňující potřebu majitele být módní a aktuální. Oblečení však není jen o vzhledu. Je to také, a možná především – pohodlí našich psů v chladných nebo deštivých dnech.

Pro koho je oblečení?

Ne každý pes je přirozeně přizpůsoben na snášení nízkých teplot, některým se dokonce nechce chodit na delší procházky v zimě nebo za nepříznivého počasí. Psi často nemají rádi silný déšť, který je pro majitele také nepříjemný. Právě v takových situacích bychom měli sáhnout po psím oblečku.

Nejdůležitější je chránit před chladem krátkosrsté psy, bez podsady, s malým množstvím tělesného tuku nebo malá plemena. Psa stojí za to pozorovat při procházkách v chladných dnech – často zvíře samo dá majiteli najevo, že je příliš chladno a necítí se pohodlně. Zvláštní pozornost je třeba věnovat také starším a velmi mladým psům, protože hůře snášejí chlad a vlhko.

Navrhujeme, která oblíbená plemena zvláště potřebují dodatečnou ochranu:

York, Čivava, Krátkosrstý jezevčík, Dobrman, Boxer, Amstaff, Greyhoundi a samozřejmě bezsrstá plemena.

Oblečení psovi vadí?

Často mají majitelé pochybnosti, zda obleček nebude jejich pejsky omezovat v pohybu, kolují také mýty, že je to pro psa nepříjemné a ruší ho při procházce. Přitom kvalitně ušité a vybrané oblečky pro psy, z odpovídajících materiálů, s úpravami, které umožňují dokonalé přizpůsobení rozměrům našeho mazlíčka, pejska určitě nebudou rušit. Naopak ho to může vybízet k delším procházkám za nepříznivého počasí.

Nejen vzhled, ale i bezpečnost je důležitá

Při výběru oblečení se zaměřte především na jeho funkčnost, nejen na vzhled . Je to samozřejmě důležité, ale nesmí se zapomínat na uživatelský komfort. Dobře padnoucí, nastavitelné bundy nebo kabáty psa neomezují v pohybu, v žádném případě neubližují a neruší! Navíc je lze snadno nasadit, aniž byste namáhali trpělivost vašeho mazlíčka.

Oblečky pro psy – jejich další výhodou je zvýšení bezpečnosti, díky reflexním prvkům a výrazným barvám. To je důležité zejména na podzim a v zimě, kdy se rychle stmívá a deštivé nebo mlhavé počasí navíc omezuje viditelnost řidičů. Tehdy nebylo těžké mít nehodu. Oděv s reflexním pruhem může zachránit život nebo zdraví vašeho pejska, nezapomínejme na to! Pokud často chodíte poblíž ulice nebo v lese, kde může být váš mazlíček vystaven náhodnému výstřelu, myslete i na tento prvek oblečení.

Related posts

V kuchyni s nejlepšími masterchefy Česka a Slovenska. Ochutnejte recepty od známých tváří československé gastronomie

no-media.cz

Kdy se vyplatí půjčka od nebankovní společnosti?

no-media.cz

Přemek Forejt, Michal Krčmář a další si zahrají hokej po boku zaměstnanců firmy ELTON. Akce podpoří nemocné děti

no-media.cz