Pro muže

Ocenění a úspěchy

V roce 1992 byl tento výjimečný režisér oceněn organizací Science Fiction and Fantasy Writers of America cenou Bradbury Award za film Terminátor 2: Soudný den.

Za film „Titanic“ získal James Cameron několik ocenění, včetně Oscarů v kategoriích „Nejlepší režie“, „Nejlepší střih“ a „Nejlepší film“. Za tento film získal v roce 1998 také Zlatý glóbus.

V letech 1998 až 2004 mu bylo uděleno několik čestných doktorátů na různých univerzitách, například na ‚Carleton University‘ v Ottawě, ‚Brock University‘ v Ontariu, ‚Ryerson University‘ v Torontu, ‚California State University‘ ve Fullertonu a ‚University of Southampton‘ v Anglii.

V roce 2010 byl režisér oceněn cenou Visual Effects Society za celoživotní dílo za film Avatar. Za tento film získal několik dalších ocenění, včetně Zlatého glóbu za nejlepší film – drama.

V témže roce se dostal na první místo žebříčku „Guardian Film Power 100“ a také se objevil mezi „50 nejvlivnějšími osobnostmi světa“ v britském časopise „New Statesman“.

Rádi byste se dozvěděli o dalších zajímavých tématech jako například módě, světoznámých modelkách jako třeba Kendall Jenner, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, zvířatech či o tom co pro nás mají připravené hvězdy.

Podívejte se na náš blog. Můžete si zde například přečíst zajímavosti jestli se dá horoskopu věřit či nikoliv. Určitě je zajímavé přečíst si o znameních jako například kozoroh či blíženec.

Related posts

Holub: Posel míru a symbol svobody

no-media.cz

Jezevec: největší lasicovitá šelma

no-media.cz

Jules Verne

no-media.cz