Pro muže

Ochranné oděvy jsou pro celou řadu povolání zcela zásadní

I když dnes mnoho lidí pracuje v kancelářích za počítačem a jejich zaměstnání se dá bez potíží označit jako bezpečné, ne každý má takový komfort. Existuje celá řada povolání, jejichž vykonávání znamená zvýšená bezpečnostní rizika.

Aby nedocházelo k žádným poraněním, je nejen nezbytné řídit se příslušnými bezpečnostními předpisy, ale také nosit předepsané ochranné pomůcky typu masky či rukavice.

více v článku...

Masky jsou vhodné do laboratoří i na stavbu

Filtrační polomasky a celoobličejové masky si valná část obyvatelstva spojuje hlavně s vědci, kteří pracují s nebezpečnými látkami, potažmo viry. Samozřejmě, že tito lidé musí být náležitě chránění, nicméně nejedná se ani o zdaleka jedinou skupinu pracovníků, která nějakou formu ochrany dýchacích cest potřebuje. V hojné míře se musí chránit třeba i stavební dělníci.

I ti často pracují s materiály, jež jsou potenciálně nebezpečné. Dobrým příkladem za všechny je všeobecně známý azbest, který je součástí stále docela velkého počtu budov. Při práci s azbestem je nezbytné mít na obličeji vhodnou ochranu.

Někdy stačí pouze jednoduchá maska proti prachu, případně dokonce základní respirátor, jindy je potřeba sáhnout po něčem lepší, třeba po masce chránící celý obličej.

Ideální maska

Vybrat si vhodnou ochranu není zase tak složité, jak by se mohlo zdát. Když jsou ohroženy pouze dýchací cesty, většinou stačí nasadit si polomasku. Pokud však hrozí i poškození očí, bez celoobličejové masky se člověk neobejde. Konec konců, o tom, jakou má zaměstnanec nosit ochranu, se dozví na školení BOZP.

Rukavice

Často součástí ochranného oděvu není pouze maska, ale i vhodné rukavice. Ty mohou chránit před pořezáním, případně fungují jako protekce vůči vysokým teplotám. S žáruvzdornými rukavicemi je pak možné pracovat s materiály či v prostředí, kde by bez adekvátního oděvu hrozilo popálení.

Related posts

Recenze a hodnocení on-line na internetu 

no-media.cz

Je wakeboarding pro každého?

no-media.cz

Trump se setkal s nejmladším vůdcem Evropy

no-media.cz