Bydlení

Ochraňte se od nočních štípanců díky sítím proti hmyzu

V posledních letech nejsou dostatečně tuhé zimy, a to se projevuje přemnožením spousty hmyzu, především pak komárů a vos, které by jinak částečně při tuhé zimě pomrzly. V létě se tak potkáváme s jejich přemnožením a pokud máme smůlu a bydlíme poblíž vodní plochy, tak jsou více než půl roku komáři učiněnou noční můrou. Bránit se proti tomu ale můžete pomocí speciálních sítí.

Jak sítě proti hmyzu do oken fungují?

Povětšinou jde o naprosto jednoduchou montáž. Sítě proti hmyzu do oken lze sehnat v různých barvách, ale nejčastěji se prodává jednoduchá černá. Samotná síť má velice husté pole okének při zachovaném drobném vláknu.

To má velkou výhodu v tom, že pohled z okna víceméně jen lehce zatemňují, ale jinak nepřekáží svobodnému výhledu. Kvůli tomu ale také trpí jednoduchou poruchovostí, takže je lze rychle protrhnout nebo rozříznout, když budete neopatrní. Podle exponovanosti na slunci dokonce mohou sítě postupně ztrácet svoji pevnost a o to jednodušší bude jejich protržení. Jenže i na exponovaném místě se bavíme o trvanlivosti v rámci let, což je pro jednoduché sítě proti hmyzu do oken dostačující.

Velký výběr od nalepovacích sítí po rolovací

Nejčastěji se můžete setkat s jednoduše nalepovací variantou sítí. Dodávají se v balení, kdy máte možnost nalepit plátek suchého zipu na okenní rám a mezi něj se pak natáhne a zachytí síť jako taková. Jednodušší, ale méně efektivní a trvanlivé řešení.

Oproti tomu rolovací sítě proti hmyzu do oken patří do kategorie profesionálních pomocníků v domácnosti. Jsou na jednoduchém mechanickém provedení s horizontálním i vertikálním druhem rolování. Díky tomu mohou být vyráběny na různé druhy a velikosti oken, a to včetně terasových sestav, posuvných dveří a dalších podobných systémů. Navíc díky možnosti srolování jsou mnohem odolnější.

Related posts

Na co nezapomenout, když hledáte nemovitost pro vlastní bydlení

no-media.cz

Když se vám do úklidu nechce, svěřte to někomu jinému

no-media.cz

Daň z příjmu z prodeje nemovitosti

no-media.cz