Reklamní články

Oddlužení prodejem nemovitosti

Splácení půjček a dluhů je součástí života nejednoho z nás. Do těžké situace, kdy se člověk zadluží, se může dostat kdokoliv. Může se jednat o nezaplacené účty za plyn, elektřinu nebo za obyčejnou městskou hromadnou dopravu.

V případě, že se dluhy nahromadí, můžete být nuceni prodat nemovitost v co nejkratším čase. Takový prodej nemovitosti s sebou nese také mnohem nižší cenu, než za jakou byste v normální situaci nemovitost prodali.

Pokud vás tato situace postihla, je tu řešení v podobě oddlužení prodejem nemovitosti. Spousta lidí v návalu stresu hledá pouze co nejrychlejší možnost splacení. Poradíme vám tedy, jaké jsou možnosti financování. Především ale zmíníme, jak v takové situaci neprodělat a co nejefektivněji splatit své dluhy.

Zachovat si chladnou hlavu

Základem je zachovat klid. Dluhy nejsou nic příjemného a dokáží pořádně vyděsit. Lidé často své dluhy odkládají a hromadí spolu s nimi i úroky, které mohou naskakovat každým měsícem. Podobná situace může nastat i v momentě, kdy dluhů máte několik.

Člověk neví, co dřív a následně jedná pod tlakem a bez přemýšlení. Než se tedy pustíme do jednotlivých kroků, které bude potřeba pro oddlužení nemovitosti podniknout, musíme nejprve zachovat klid.

V ideálním případě je dobré vše konzultovat s vaší bankou, notářem či právníkem nebo makléřem. Makléř vám může pomoci vyřešit spoustu problémů. Zároveň s ním můžete prokonzultovat odpovídající cenu vaší nemovitosti a neprodělat při unáhleném prodeji.  

To hlavní už víme. Pojďme se tedy podívat na konkrétní řešení, které vás bude při oddlužení prodejem nemovitosti čekat.

Refinancování vašich dluhů

Na vaši nemovitost může být vázáno více dluhů. V takovém případě je vhodné sloučit více dluhů do jednoho úvěru. Ubude vám spousta starostí a sníží se tím i částky, které jste doposud byli nuceni splácet.

Ušetříte především na úrocích a poplatcích. Ty vám nabíhají zvlášť a v případě sjednocení dluhů budete mít o starost méně. V takovém případě je dobré poradit se s finančním specialistou, který vám se sjednocením dluhů pomůže.

Prodej samotné nemovitosti

Jednou z možností může být i prodej nemovitosti. K takové situaci dojde, když dluhy převyšují vaše možnosti splácení. Není to jednoduché rozhodnutí, ale pokud sami víte, že jsou úroky opravdu veliké, je dobré zvážit prodej.

Čím déle budete rozhodnutí odkládat, tím více peněz ztratíte. A není vždy jednoduché najít v co nejkratším čase zájemce pro výkup nemovitosti. Pak dojde i ke ztrátě peněz kvůli unáhlenému prodeji.

Jak tedy správně postupovat?

  • Své dluhy určitě neodkládejte, takový přístup vám v ničem nepomůže.
  • Poraďte se se specialistou např. zde, který vám dá více dluhů do jednoho výhodnějšího úvěru.
  • Udělejte vše pro oddlužení. Případně zvažte prodej nemovitosti, abyste se z těžké situace dostali.

Related posts

Jak ušetřit při koupi notebooku

no-media.cz

Úžasný smartphone Honor Magic 4 Lite 5G v roce 2022

no-media.cz

Pulze zaplavilo trafiky v Česku

no-media.cz