Pro muže

Otcovská dovolená

Máte po boku partnera, s nímž se o výchovu a péči o potomka dělíte stejným dílem?

Nastoupil váš partner po skončení mateřské dovolené na otcovskou? Z takového modelu profitují nejen děti, ale i dospělí. Co říkají studie?

Několik studií potvrdilo, že otcové, kteří se svými ratolestmi tráví více času, jsou nejen šťastnější, ale také produktivnější. V průměru žijí dokonce déle než ti, kteří se věnují na plný úvazek práci. Muži, kteří si vychutnají otcovskou dovolenou, zároveň vidí ve svém životě větší smysl.

Mateřská dovolená

Další průzkum říká, že ženy, které mohou o výchově potomků bez zábran a kdykoliv mluvit se svými partnery, jsou emocionální více „v pohodě“. V duchu motta, že trápení nejsou tak velké, pokud je máte s kým sdílet, pomáhá oběma rodičům, pokud se mohou o náročnějších obdobích souvisejících s výchovou dětí s někým podělit. Rodina pak žije spokojenější.

Pokud si otec a matka péči o potomstvo podělí a muž zůstává na otcovské dovolené po ženě, ani jeden z nich nemusí kariérní strádat několik let. Mají tak stejné šance naplňovat své ambice mimo domu a ani jeden z rodičů se tak nebude cítit dlouhodobě „odstřižen“ od kariéry.

Muž na mateřské dovolené

Děti, o které se otcové více zajímají i starají, mají později méně předsudků, co se týče rozdělení úkolů v domácnosti. Navíc často jsou takové děti méně konfliktní.

Related posts

5 tipů pro mladistvý a nadčasový šatník

svet zeny

Jak probíhá řezání vodním paprskem

no-media.cz

Jak vybrat počítačový server v roce 2019?

no-media.cz