Pro muže

Otcovská dovolená

Máte po boku partnera, s nímž se o výchovu a péči o potomka dělíte stejným dílem?

Nastoupil váš partner po skončení mateřské dovolené na otcovskou? Z takového modelu profitují nejen děti, ale i dospělí. Co říkají studie?

Několik studií potvrdilo, že otcové, kteří se svými ratolestmi tráví více času, jsou nejen šťastnější, ale také produktivnější. V průměru žijí dokonce déle než ti, kteří se věnují na plný úvazek práci. Muži, kteří si vychutnají otcovskou dovolenou, zároveň vidí ve svém životě větší smysl.

více v článku...

Mateřská dovolená

Další průzkum říká, že ženy, které mohou o výchově potomků bez zábran a kdykoliv mluvit se svými partnery, jsou emocionální více „v pohodě“. V duchu motta, že trápení nejsou tak velké, pokud je máte s kým sdílet, pomáhá oběma rodičům, pokud se mohou o náročnějších obdobích souvisejících s výchovou dětí s někým podělit. Rodina pak žije spokojenější.

Pokud si otec a matka péči o potomstvo podělí a muž zůstává na otcovské dovolené po ženě, ani jeden z nich nemusí kariérní strádat několik let. Mají tak stejné šance naplňovat své ambice mimo domu a ani jeden z rodičů se tak nebude cítit dlouhodobě „odstřižen“ od kariéry.

Muž na mateřské dovolené

Děti, o které se otcové více zajímají i starají, mají později méně předsudků, co se týče rozdělení úkolů v domácnosti. Navíc často jsou takové děti méně konfliktní.

Related posts

Je wakeboarding pro každého?

no-media.cz

Jak na energický jarní úklid?

svet zeny

Výběr zahradního kolečka: Myslete na materiál, hmotnost a velikost

no-media.cz