Zdraví

Pitný režim je klíčový. Upevníte zdraví i zhubnete

Není tajemstvím, že dodržování pitného režimu je jeden ze tří pilířů přispívajících k hubnutí. Pakliže dostatečně pijete, cvičíte a hledíte si na stravování, pak se kilogramy budou ztrácet dostatečně rychle. Kromě toho doplňováním tekutin prospíváte i svému zdraví, jelikož jsou z těla vyplavovány nebezpečné toxiny a látky stojící za řadou onemocnění.

Lidské tělo je převážně z vody

Pokud byste se podrobili zkoumání pod mikroskopem, zjistili byste, že jste z šedesáti procent pouze o vodě. Pro lidské tělo jsou tekutiny zkrátka důležité, bohužel se stává, že se z těla během běžných činností vytrácí. Pocení, pláč, moč. Jelikož se voda z těla dnes a denně vylučuje mnoha způsoby, je klíčové ji také zpátky doručovat. Jen tak se tělo bude moct řádně metabolizovat.

Stejně jako způsobů, jak tekutiny z těla vylučujeme, je i mnoho způsobů, jak je do těla doplnit. Pití vody, nebo konzumace jídla jsou dva z nich.

TIP: Kvalitní sirup je základ pitného režimu, pokud máte rádi sladké.

Zabrání se dehydrataci

Už po dlouhé roky platí, že člověk by měl během dne přijmout až tři litry vody. Dodržování tohoto pravidla vede k zabránění dehydratace, což je nepříjemný zdravotní stav, který nás dokáže na pěkně dlouho vyřadit z provozu. Stojí totiž za řadou zdravotních problémů, jako jsou zácpy, otoky končetin, nepříjemné bolesti hlavy nebo záněty slepého střeva či poruchy funkce ledvin.

Rozlišit dehydrataci od ostatních zdravotních potíží není těžké. Většinou přichází velmi pomalu a potichu, projevuje se zásadně bolestmi hlavy, únavou a malátností. Člověk má hlavně suché rty a hodně okoralý jazyk. Navíc se může vyskytnout škytání při jídle nebo již zmiňované zácpy.

Nejsou tekutiny jako tekutiny

Při dodržování pitného režimu je důležité si uvědomit, že nejsou tekutiny jako tekutiny. Zatímco některé opravdu tělo hydratují, jiné stojí za opačným efektem. Do druhé kategorie patří především alkohol, který navíc zamezuje hubnutí a spíše stojí za přibývajícími kilogramy.

Related posts

Proč všichni milují spirulinu? Podívejte se, co může přinést do vašeho života

no-media.cz

Koordinátor BOZP připraví online kurzy BOZP a PO

PH

Lanýžový olej bude vynikajícím zpestřením pro polévky i rizoto

svet zeny