Pro ženy

Po stopách Karla IV.

Nová turistická sezóna je na spadnutí. Hoteliéři a provozovatelé sezónních restaurací již doslova počítají dny, kdy se u nich objeví první horlivci z řad turistů a rekreantů. Ekonomická prosperita cestování přeje a tak zažívá turistický ruch zlaté časy. Houfně se jezdí k moři a ještě intenzivněji pak po České republice. Lidé tráví víkendy i volný čas aktivně a nerozpakují se navštěvovat vyhlášená výletní místa, stejně jako poznávat i ty nejzastrčenější kouty naší země.

Velmi častým cílem toulek po krásách naší země je vyhlášený hotel Karlštejn. Leží, co by kamenem dohodil, od stejnojmenného hradu, kde v 14. století sídlil český král a římský císař Karel IV. Hotel, ležící na břehu řeky Berounky, byl přebudován z bývalého mlýna a díky své přestavbě a modernizaci poskytne zázemí i těm nejnáročnějším klientům. Součástí hotelového areálu je 2.500 m2 velký ostrov s romantickým altánkem, s grilem a party stanem. Hotel je na jaře, v létě a na podzim proslulý svým posezením v exteriérech, které navozují neopakovatelně romantickou atmosféru.

Hotel hodný svého jména

Luxusní ubytování na Karlštejně je dostupné prakticky všem. Hosté se mohou ubytovat v jednom z 21 pokojů, stravovat v místní rybí restauraci s vlastním chovem sladkovodních ryb a navíc mohou využít ostrov s grilem a party stanem, romantický altánek, letní terasu, klimatizované konferenční prostory nebo relaxační centrum s finskou saunou, whirlpoolem a fitness centrem. Nejen pro děti, ale i pro dospělé bude překvapením domácí ZOO, ve kterém žijí velbloudi, lamy, bizoni, zebry, oslíci, minikoníci a lev bílý. Tím však nabídka vyžití zdaleka nekončí.

Aktivní odpočinek

Hosté vyhledávají i výlety do okolí Karlštejna, z nichž převažují Koněpruské jeskyně, lom Amerika, skanzen Solvayovy lomy a jiné. Jeden den na poznání karlštejnské lokality zcela jistě nestačí. Když už se v podhradí dočasně usadíte, nezapomeňte se zastavit ve voskovém muzeu, muzeu betlémů, vinných sklepech a odskočte si i zahrát golf. Milovníci panoramat shora jistě nepohrdnou možností proletět se a prohlédnout matičku zem z horkovzdušného balónu nebo sklonit hlavu aspoň z koňského sedla.

Related posts

Mango, ta pravá móda

no-media.cz

My sázíme stromy, vy můžete přispět maličkostmi!

svet zeny

Kam se vydat v létě s dětmi, aby pro ně byly prázdniny nezapomenutelné?

no-media.cz