Finance

Podnikání s ready-made společností, jaké má výhody a jak to funguje

Ready-made firmy jsou velmi populární možností, jak začít s podnikatelskou činností. Co to vlastně je a jaké mají výhody?

Co je ready-made společnost

V Česku se fenomén ready-made poprvé objevil v roce 2001. Ready-made společnost vystihuje český ekvivalent „předzaložená“. Založena však byla tato společnost nikoli s cílem, aby podnikala, ale výhradně pro prodej koncovému klientovi.

Ten už s ní pochopitelně začít podnikat může. Ready-made společnost disponuje vším, co by nově vzniklá společnost měla v souladu se zákonem mít, tedy vlastním sídlem, ustanoveným jednatelem, rovněž má řádný název a identifikační číslo. Základní kapitál těchto společností je řádně splacen a společnost disponuje bankovním účtem.

Obsah obrázku interiér, okno, stůl, místnost

Popis byl vytvořen automaticky

Lze tak říct, že novopečený majitel se koupí ready-made vyhne především zdlouhavému administrativnímu kolečku při zakládání obchodní korporace. To může zabrat při snaze zvládnout vše svépomocí i několik týdnů. 

Ušetřený čas může věnovat dalšímu rozvoji svého podnikání. V tomto případě rovněž odpadají náklady na právního poradce.

Výhodou je také delší historie. Na některé obchodní partnery tento fakt může působit důvěryhodněji ve srovnání s čerstvě založenou firmou.

Jak probíhá prodej ready-made společnosti a jak dlouho trvá

Prodeji předchází osobní schůzka, během níž je potřeba si ujasnit další osud společnosti. Zejména je nutné si stanovit předmět podnikání a její vlastnickou strukturu.

Pokud tedy přijdete dobře připraveni a již budete schopni se například rozhodnout, kdo bude figurovat na postu statutárních orgánů, neměly by nastat žádné průtahy. Převod společnosti je otázkou několika dní. Poté můžete začít podnikat.

Zejména tedy vlastní prodej zahrnuje přípravu smluv o převodu obchodního podílu, rozhodnutí o jmenování nového jednatele a zapsání změn do obchodního rejstříku. 

V případě, že o to bude mít nový majitel zájem, je také možné provést dodatečně některé změny jako například změnit název společnosti, změna sídla, jmenování prokury atd. 

Obsah obrázku objekt, hodinky, hodiny

Popis byl vytvořen automaticky

Častá bývá rovněž možnost nechat si svou společnost zároveň umístit do virtuálního sídla na lukrativních adresách.

Co dalšího se vyplatí vědět o ready-made

Předem je nutné si ověřit, že společnost skutečně nikdy žádnou činnost nevyvíjela. Neváznou na nich proto dluhy či jiné závazky. Seriózní prodejce vám toto bude v první řadě garantovat. Jak takového poznáte?

Nejvíce napoví příznivé reference. Důvěryhodná společnost nespěchá, netlačí na prodej a připouští možnost, že pro vás tento typ podnikání nemusí být zcela vhodný. Zároveň se snaží reagovat na potřeby klienta a hledat optimální řešení.

Hlavně začínající podnikatelé mohou koupi ready-made ocenit i proto, že prodávající společnost, které se na ready-made zaměřují, nabízejí komplexní balíčky služeb a postarají se tak o vás doslova na klíč.

Zajistí vám tak mimo jiné kompletní zpracování účetnictví a můžete využít i poradenský servis. Ušetříte si tak významnou měrou další starosti i čas.

Related posts

Proč je žádaný TypeScript Developer?

svet zeny

Nemovitostí k prodeji přibývá, jak být před konkurencí o krok napřed?

svet zeny

Řešením čím dál dražších novostaveb může být koupě staršího domu

svet zeny