Reklamní články

Porovnání obalových materiálů – do čeho můžete balit své zásilky?

Každý, kdo posílá pravidelně balíky má nějakou strategii, jak je balí i zasílá konečnému zákazníkovi. Pokud i vy rozjíždíte své podnikání, měli byste si zodpovědět i pár otázek ohledně dispečinku balíků a způsobech balení.

Jak zabalit zboží tak, aby bylo bezpečně doručeno až k zákazníkovi? Využijte obalových materiálů!

Co jsou to obalové materiály?

Obalové materiály mají za úkol chránit zásilku během doručování před poškozením a zároveň umožňují snadnou manipulaci se zbožím. Obalové materiály mohou také svou estetikou pozvednout vaše podnikání na vyšší úroveň, a proto se vyplatí věnovat jim pozornost.

Mezi základní a nejčastěji využívané obalové materiály patří kartonové krabice různých velikostí, obálky, pytle, palety pro nadměrné náklady, foliové obaly nebo třeba sudy. Vždy záleží na vás a vašich preferencích.

Začínáte s eshopem a podnikáním? Podívejte se na tipy pro eshopy, jak zvládat logistiku a balení.

Ekologické obaly

Jednou z možností jsou také ekologické obalové materiály, které šetří naší planetu. Tady je ale důležité dobře si obalové materiály prověřit. Některé se totiž ekologicky pouze tváří, přitom když se zaměříte na způsoby výroby, zjistíte, že je vše úplně jinak.

Každý ekologický obal by měl být v přírodě zcela rozložitelný a recyklovatelný, vyrobený z obnovitelných zdrojů.

Kartonové krabice

Kartonové krabice jsou jednou z nejčastěji volených obalových materiálů. Balí se do nich často knihy, elektronika i oblečení nebo hračky. Důležité je zvolit správnou velikost krabice a dobře do ní zboží umístit.

Volná místa by měla být vyplněna výplňovým materiálem, který zboží chrání při manipulaci. Může jít o vrstvy bublinkové fólie, vzduchové polštáře nebo novinový papír. Kromě zajištění tzv. deformačních zón je třeba zásilku také řádně zalepit, aby z ní nic nevypadlo.

Plastové obálky

Plastové obálky se hodí k balení oblečení, textilu a nejrůznějších tiskovin. Výhodou plastových obalů oproti kartonovým je rozhodně odolnost vůči vlhkosti. Karton se totiž při kontaktu s vodou rozmočí, plastová obálka nikoli.

Navíc se prodávají v různých velikostech a bývají už samy o sobě vybaveny bublinkovou fólií, takže se s ochrannou vrstvou balíčku nemusíte nikterak zdržovat.

Pytle

Věděli jste, že zboží můžete posílat také v pytlích? Často se tak posílají například celé role látek. Důležité je ale využít pytle s minimální tloušťkou 6 tisícin palce, které se neroztrhnou. Nezapomeňte pytel také označit štítkem s adresou. I na pytle štítky lepte přímo na povrch pytle, nepoužívejte žádné visačky, které by se mohly odtrhnout.

Palety

K balení nadrozměrného zboží se často používají EURO palety, na které se zboží připevňuje pomocí fólie nebo vázacích pásek. Dejte si pozor na to, aby zboží nikde nepřesahovalo z palety.

Nadrozměrné balíky můžete posílat s dopravci jako je GLS, DPD, TOPTRANS nebo UPS. Každá z kurýrních služeb má jiné požadavky na maximální velikosti balíků. TOPTRANS doručuje balíky až do hmotnosti 3 tuny.

Teď už víte, jaké máte možnosti obalových materiálů. Je jich samozřejmě ještě mnohem více.

Alena Mrvíková, SEO služby a copywriting

Related posts

Barevný beton od LANXESS v bývalém vojenském komplexu

no-media.cz

Helma na kolo nové generace aneb poslouchejte hudbu

no-media.cz

Češi i Slováci opět spolu, většinu z nich zajímá udržitelnost, hybnou silou eko revoluce jsou ženy

no-media.cz