Bydlení

Posuvné dveře interiérových skříní: moderní doplněk, bez kterého se neobejdete

I když stále ještě najdete na trhu skříně, které se otvírají klasicky s pomocí madel a úchytek, v mnohem větším zastoupení jsou dnes skříně s posuvnými dveřmi. Nemusíte se bát, že je nějak složité je otvírat, jako tomu bylo u skříní, které byly s posuvným mechanismem vyrobeny před například dvaceti lety. U nich mechanismus drhnul, nebylo možné je otevřít jediným tahem nebo třeba jediným prstem. To u moderních skříní opravdu nehrozí.

Mechanismus posuvných dveří

Poměrně oblíbeným řešením je horní kolejnice pro posuvné dveře. Dveře tedy drží nahoře, přičemž jejich otvírání i zavírání je velice tiché a velmi pohodlné. Taktéž je spolehlivé, nemusíte se bát toho, že se vychodí. Nebo lze zvolit spodní vedení pro posuvné dveře, přičemž mechanismus se liší tím, že se nachází ve spodní části. I zde je otvírání i zavírání velmi pohodlné a tiché. Ať už se rozhodnete pro jakékoli z těchto řešení, bude zapotřebí koupit také speciální kování pro posuvné dveře ve skříních.

Nepotřebujete úchytky

I když je běžné, že posuvné dveře skříní obsahují určitou hranu, za které je možné je pohodlněji otvírat, úchytky běžně nemají. A když ano, tak jsou zapuštěné – to znamená, že do dvířek skříní musí být vyfrézovaný otvor, do kterého se konkrétní typ úchytky vsadí. Je nežádoucí, aby úchytky vyčnívaly do prostoru, buď jen trošičku. Moderní mechanismy skříní si ale snadno poradí i bez úchytek. Skutečně se při otvírání dveří nenadřete. A nemusíte se obávat ani zadrhávání dveří nebo jejich utržení z mechanismu.

Posuvné dveře skříní nejsou drahé

V současné době už je možné kvalitní skříně s posuvnými dveřmi pořídit za velmi příznivou cenu. Takové skříně si můžete ale také nechat vyrobit na míru. V takovém případě může vaše skříň pokrývat celou stěnu a poskytovat obrovský úložný prostor. A ten se hodí vždycky.

Related posts

Nepodceňujte své síly a vrhněte se na výstavbu terasy svépomocí

svet zeny

Chcete rekonstruovat kuchyni? Koho musíte oslovit?

no-media.cz

Jak uspořádat dětský pokoj

no-media.cz