Zprávy

Praha je rájem pro dopravní značky, ale pro řidiče vždy nepřináší pomoc

Dopravní značky slouží hlavně k tomu, aby řidičům pomohli s plynulou dopravou bez ohledu na to, v jakém městě se nacházíte. Větší města přidávají další a další značky, které by to měly ještě více usnadnit. Bohužel v Praze se stal spíš opak. Značek je zde tolik, že jsou pro řidiče naprosto matoucí. To může vést nejen k nepříjemnostem, ale také nehodám nebo zbytečným pokutám.

Správné značení je základem dopravy

Několik protichůdných značek nebo stejných značek za sebou mohou řidiče skutečně zmást. Dopravní značení v Praze se již před několika lety vymklo kontrole. Úřady chtějí mít jistotu, že v případě nehody bude místo dobře označené a nebudou mít žádné soudní tahanice. Pro úřady to možná funguje, ale pro řidiče rozhodně ne.

Některá značení dokonce nejsou ani vidět přes jiné značky, které jim stojí v cestě. Velmi jednoduše tak může řidič přehlédnout Stop nebo Dej přednost v jízdě. Umístění značek většinou závisí na dopravní policii. Bez nich se doprava samozřejmě neobejde, ale jejich výskyt a četnost by se měla dobře zvážit. Jedině tak nebude docházet ke zbytečným omylům.

Největší problémy zaznamenaly ulice:

  • Lazarská (Praha 2),
  • Elišky Peškové (Smíchov),
  • Zlatnická (Praha 1).

Praha si zaslouží změnu

Některé městské části si stěžují na to, že je u nich nedostatek legislativy. Na druhou stranu v některých částech Prahy jsou značky na každém kroku tak, že je velmi těžké se v nich vyznat. Podle radnice je vše v pořádku a žádné velké změny neplánují. Na druhou stranu náměstek primátora zmínil, že se snaží množství značek omezit a tato oblast zájmu rozhodně potřebuje změnu.

Tip: Spolehlivým odborníkem na dopravní značení v Praze je firma AZznačky.

Dokonce se již obrátili na Ministerstvo dopravy, ale legislativní odbor návrh okamžitě zamítl. Vypadá to, že je zjednodušení při navigaci městem se nic velkého nezmění. Místní lidé si proto musí zvyknout na to, že jsou některé části města trochu matoucí. Největší problémy má Praha 1, takže při projíždění této části si musíte dávat velký pozor.

Related posts

Elektronická docházka – pro snadnější správu mateřské školy

no-media.cz

Ubytujte se v Železných horách a načerpejte energii v krásné přírodě

no-media.cz

Požární ochrana: Prevence, příprava a reakce

no-media.cz