Bydlení

Pražský venkov aneb Praha, jak ji neznáte

Mnoho lidí vidí Prahu jen jako krásné, ale rušné město plné památek a lidí. Ale i ona v sobě skrývá kousek venkova, který přežil všechnu novodobou výstavbu. Pokud chcete poznat Prahu trochu jinak, udělejte si na to alespoň dva dny čas a vychutnejte si venkov v hlavním městě.

Stará Hostivař

V tomto případě se jedná o jednu z nejstarších pražských vesnic. Do dnešních dnů už se bohužel dochovala jen prostřední část vsi, zbytek podlehl necitlivým zásahům ve 20. století. Zbytek vsi je však dnes naštěstí památkovou zónou, takže jí nehrozí žádné velké nebezpečí. Stará Hostivař spadá do území Prahy 15 a nabízí pohled na typické venkovské domky i náves.

Pokud byste chtěli tuto část Prahy navštívit a máte v Praze ubytování, dostanete se sem například vlakem.

Horní a Dolní Počernice

Tyto vesnice najdete na východním okraji Prahy, k níž byly připojeny až v 70. letech 20. století. Nečekaný klid a venkovská atmosféra zde sálají z každého koutu. Za návštěvu zde stojí například Chvalský zámek nebo bývalý mlýn, kde je nyní restaurace. Je zde také přírodní rezervace v Pískovně nebo rybník, v němž se lze i vykoupat. Počernický rybník je zároveň největším v Praze.


Chvalský zámek, zdroj: chvalskyzamek.cz.

Staré Ďáblice

Pokud jste ubytování v některém z pražských penzionů na okraji města, pak určitě navštivte Staré Ďáblice. Jejich historické památky jsou opravdu vzácné a patří do vesnické památkové zóny. Nacházejí se poblíž pražského vrchu Ládví, od jehož moderní zástavby jsou odděleny Ďáblickým hájem. Jejich vesnický charakter je vzhledem k blízkosti stanice metra opravdu raritou.

Jinonice

Jinonice jako by se snažily ubránit okolní moderní zástavbě na Praze 5. Jejich největší chloubou je Prokopské údolí, což je přírodní rezervace nabízející jedno z nejhezčích přírodních zákoutí Prahy. Svůj venkovský ráz si zachovala například bývala náves s rybníkem nebo Jinonický zámek. Za zmínku stojí i zdejší sokolovna nebo bývalé statkářské budovy.

Related posts

Lamelové panely na stěnu od Woodpasta.cz

no-media.cz

Jak přestěhovat křehké předměty bez nehod?

no-media.cz

Na co nezapomenout, když hledáte nemovitost pro vlastní bydlení

no-media.cz