Auto Moto

Představujeme e-moped Racceway

Oblíbené mopedy se dočkaly doslova renesance. Dnes však mají se svými předchůdci společné jen některé rysy. Původní koncept se dočkal značného vylepšení. Čím moderní mopedy vynikají?

E-mopedy nastupují v novém „kabátu“

Moped je prakticky spojením motocyklu a bicyklu. Patří do kategorie malých motocyklů s objemem motoru do 50 cm³.

Dobu své nejvýraznější slávy si tyto stroje zažily v někdejším Československu, kdy je vyráběla například slavná Jawa nebo českobudějovický Motor, který měl pobočku v tehdejším závodu Stadion v Rakovníku.

Flexibilita, maximální mobilita i jednoduchost, díky níž jsou tyto stroje vhodné pro absolutní motoristické začátečníky, patří k nejdůležitějším výhodám, které podnítily i vytvoření moderních variant. Protože současná doba klade důraz na ekologii, vznikly e-mopedy poháněné elektřinou.

E-moped je zařízení vybavené elektromotorem. Formálně se jedná o elektroskútr, zařadit by se však dal právě i mezi mopedy, pakliže jeho celková rychlost přesahuje 25 km/h, ale zároveň nepřekračuje 45 km/h.

Elektrické mopedy charakterizuje maximální spolehlivost. Motor není poruchový a nevyžaduje žádnou péči a nemusíte se starat ani o provozní kapaliny. To vám ušetří čas i finance.

Ač byly původní mopedy konstruovány původně spíše na krátké vzdálenosti, jejich dnešní elektrické protějšky jsou už maximálně komfortní dokonce i na trasy delší. V rámci delších cest je přitom nelimituje už ani baterie, která dříve byla právem považována za slabší místo všech elektrických „vozítek“.

Elektrické mopedy nabídnou vynikající dojezd i řadu dalších výhod

V tomto případě nabídnou elektrické mopedy dojezd již velmi solidních až 80 km. Vzhledem k vyjímatelné baterii je navíc případné nabíjení zcela bezproblémové. Běžně se akumulátor elektroskútru nabije za přibližně 6 až 10 hodin.

Konkrétně e-moped Racceway se zároveň může pyšnit většími koly o velikosti 16 palců. Díky velmi precizním tlumičům mu tak nedělá problém jízda ani v náročnějším terénu, jako jsou polní cesty.

Celková hmotnost se pohybuje kolem 90 kg. Vzhledem k tomu, že je vybaven pedály, počítá se s tím, že řidič bude během jízdy došlapávat. To navzdory hmotnosti není příliš náročné a nevyžaduje to tak nadměrnou fyzickou sílu.

Maximální nosnost celého mopedu činí 120 kg. Uveze tak jednu osobu společně s jejími zavazadly. Dostatek úložného prostoru na vše potřebné zajišťuje vystavěný zadní nosič s boxem. Elektrický moped je tak jednoznačně praktickým dopravním prostředkem, který obstojí ve městě i na výletech.

O vaši bezpečnost se starají LED světla, která jsou zároveň úsporná a plně tak odpovídají ekologické filosofii těchto dopravních prostředků, které nevydávají nadměrný hluk a neprodukují ani zápach.

Moped však není určen na velmi rychlou jízdu. Je vybaven motorem s celkovým výkonem 500 W, který je elektronicky omezený pouze na 250 W. Jeho maximální rychlost dosahuje po elektronickém omezení na 25 km/h. Bez omezení může jezdit až 40 km/h.

Tento moped je navíc i tzv. elektroskútrem bez řidičáku, žádné řidičské oprávnění pro něj skutečně není vzhledem k jeho výkonnostním a rychlostním parametrům třeba.

Related posts

Musíte mít dálniční známku, nebo máte právo na osvobození?

PH

Elektromobil budoucnosti v podání Škody? To je nový ENYAQ!

no-media.cz

Proč se nám tak líbí retro motorky?

no-media.cz