6.9 C
Praha
18.10.2019
Aktuality 24 – přehled aktuálního zpravodajství
reklamní články

Prestižní designérská cena putuje do Čech. Zlato získaly dveře bez kliky od SAPELI

30. července 2019 – Zlaté české ručičky opět ukázaly, že se ve světě neztratí. V Bruselu si vybojovaly ocenění European Product Design Award v kategorii Home Interior Products – Windows, Doors. Nejvyšší, zlaté ocenění získal výrobce dveří SAPELI za svou novinku dveře MUTEO, které nemají kliku a otevírají se zatlačením nebo zatáhnutím. MUTEO už bodovaly i na jiných prestižních designérských soutěžích, například Red Dot, International Design Award, A ´Design Award a German Innovation Award.

Do European Product Design Award věnované podpoře a propagaci umění produktového designu byly přihlášeny revoluční a inovativní projekty z více než 75 zemí světa spadající do kategorií od interiérový design a osvětlení, přes design obalů až po udržitelnost. 

Oceněná novinka MUTEO mění chápání zažité klasiky, kdy dveře nemají kliku. U systému MUTEO stačí pouze tlačit nebo táhnout a dveře se samy otevřou. Koncept je plně mechanický, nevyužívá žádnou elektroniku ani čidla. Systém MUTEO využívá speciální dveřní profil MUTEO Z díky, kterému lze v interiéru tvořit nerušené plochy a záleží na každém, zda nechá dveře zcela splynout se svým okolím, nebo na ně naopak upozorní.

O vítězích letošního ročníku European Porudct Design Award rozhodovala 17členná mezinárodní porota složená z nezávislých designérů, klientů, pedagogů designu a editorů, kteří se primárně zaměřují a věnují designu. Hodnocení poroty bylo založeno na řadě kritérií, která jsou neustále přizpůsobována současným standardům a novým technickým, sociálním, ekonomickým a ekologickým požadavkům. 

Oficiální předání cen European Product Design Award 2019 se uskuteční 3. října 2019 v Budapešti.

Related posts

Přeceňování e-shopů je v současnosti ideálním nástrojem ke zvýšení zisku

info@press-media.cz

Rodinný hotel – máme vše, co rodiny s dětmi potřebují

info@press-media.cz

Už jste objevili kouzlo feromonů?

info@press-media.cz

Reklamní předměty s potiskem – propagace, která má nápad

info@press-media.cz

Amazon v Dobrovízi zvyšuje mzdy a pokračuje v náboru

info@press-media.cz

Zápis do školky – zvolte si soukromou mateřskou školku!

info@press-media.cz

Leave a Comment