Bydlení

Přírodní materiály ozdobují domov

Docílit příjemné a útulné atmosféry v interiéru není nic snadného. Pokud si však cestu k požadovanému efektu chcete zkrátit, automaticky sázejte na přírodní materiály, které teplem a hřejivostí doslova srší. Vedle pokojových rostlin, které mohou okupovat dřevěné policové regály, sázejte také na další přírodní dekorace a materiály, jež si oblíbili i světoví bytoví designéři.

Juta, bambus, mořská tráva

Do skupiny přírodních materiálů však nepatří pouze dřevo jako takové, i když je pravdou, že se na něj sází všemi deseti prakticky v každé domácnosti. Interiér mohou zkrášlit i jutové bytové dekorace, kterými obvykle bývají koberce nebo prostírání na jídelním stole v kuchyni. V posledních letech se dají sehnat i jutové květináče, které jsou velmi hezkým a příjemným obalem pro zmiňované pokojovky, jimiž se v útulné domácnosti rozhodně šetřit nemá.

Ani bambusové doplňky nepřichází zkrátka. Materiál má široké využití a rozhodně bychom ho nenašli pouze v šuplíku v kuchyni, kde jsou z něj vyrobená brčka. Co stojí však předně za zmínění je mořská tráva, případně také vodní hyacint, což jsou stopy přírody, z nichž se kromě prostírání a dekorací vyrábí také košíky, do nichž je možné umístit leccos.

Zachováváme neutralitu

Přírodní materiály však nehrají pouze samy za sebe. Aby vynikly a dodaly interiéru onu příjemnost a útulnost, musí se vkusně zakomponovat do neutrálně zbarvené místnosti. Zemité tóny s nimi jdou ruku v ruce, ať už mluvíme o cihlové nebo zelenohnědé barvě. Do zemitých tónů patří i tlumená růžová nebo písková, nemusíte se upínat ryze na neutralitu v pravém slova smyslu.

Samozřejmě velkou roli hraje styl, ve kterém se rozhodnete interiér zařídit. Například u boho stylu se dají přírodní materiály kombinovat i s výraznějšími barvami, nejen se zmíněnými odstíny.

Related posts

Rozkládací válendy si můžete nechat vyrobit i na míru

no-media.cz

Víte, kde koupíte kvalitní a levné barové i jídelní židle?

no-media.cz

Mezinárodní veletrh FOR ARCH představí i novinky SAPELI

no-media.cz