Finance

Proč lidé svolí k výkupu nemovitosti?

I když se říká, že když člověk vlastní nemovitost, vlastní neustále se zvýhodňující investici, na druhou někdy může přijít chvíle, kdy je zapotřebí ji prodat. Na vině mohou být finanční problémy i starosti s držením dané nemovitosti v majetku. V takovém případě se chce člověk objektu co nejrychleji zbavit, a právě v takové chvíli přichází do úvahy výkup nemovitosti.

Peníze ihned jako nejčastější důvod

Sice je pravdou, že člověk může bytovou jednotku v nejvyšším patře panelákového domu prodat na realitním trhu s pomocí realitního makléře, ale tato volba není vždy tou nejrychlejší. Zejména když se potřebují peníze ihned, je výkup mnohem lepším řešením.

Společnosti zaměřující se na výkup domu či bytu nabízí hotovost ihned na cokoliv během několika dnů. Nebudete muset čekat na to, až se zájemci umoudří či rozhodnou.

Finanční problémy vedou k rychlému rozhodnutí

Zmínit musíme také finanční problémy. Ty jsou většinou důvodem, proč se nemovitosti držené v majetku chceme co nejrychleji zbavit. Nutnost splatit své závazky, uhradit dosavadní dluhy – to nás dostává do velice nepříjemné situace.

Výkup se zpravidla týká také těch nemovitostí, jež jsou zatíženy nesplacenou hypotékou, exekucí nebo kterým hrozí, že upadnou do dražeb.

Plánovaná podnikatelská investice

V rámci výkupu nemovitostí neplatí, že získáte sto procent z kupní ceny nemovitosti. Získáte zhruba o deset až dvacet procent méně, což nevadí – pokud potřebujete peníze do vlastního podnikání nebo máte před sebou nějakou investici, která oněch deset či dvacet procent vydělá několikanásobně, není nad čím váhat.

Případně vám i menší procento z kupní ceny nemovitosti může zajistit nové bydlení, což je také jeden z důvodů, proč se k výkupu nemovitosti svolí.

Related posts

Elektronická úřední deska DigiDay opravdu není jen nějaká “telka” a navíc má nejnižší spotřebu na trhu

no-media.cz

eské distribuční centrum Amazonu se poprvé otevírá veřejnosti i o víkendu

no-media.cz

Co je SEO a jak ho využít pro své podnikání?

svet zeny