Auto Moto

Proč se nám tak líbí retro motorky?

Návrat ke kořenům, vzpomínka na staré dobré časy, ale také obdiv ke kvalitě a řemeslnému zpracování. To jsou některé z mnoha důvodů, proč se nám líbí retro motorky. Jak jste na tom vy?

Můžeme si ji vyšperkovat k obrazu svému

Přesně tak. Retro motorku sice nemusíme pořídit v tom nejlepším stavu, rozhodně si ji ale „vypipláme“ až k dokonalosti. Že to bude chvíli trvat? Nevadí! Že to bude něco stát? Za své peníze si přeci můžeme dopřát kus radosti. Když pak vidíte retro zavazadla na motorku a doplňky, které se na vaši mašinu hodí, koupíte si je raději než dovolenou. Ve skrytu duše už si představujete, jak si oblečete něco ze sekce pánské kožené bundy – křiváky a vyrazíte na výlet.

Trocha opravy nevadí

Zatímco v běžném životě se snažíme si práci všemožně ulehčovat a bez mobilu, myčky nebo kávovaru si svůj život už neumíme představit, na motorce nám nějaká ta opravička nevadí. Zase cítit vůni oleje. Zase moci vyhrát nad nepřízní osudu a vlastníma rukama se zasloužit o to, aby nepojízdný stroj zase šlapal. To je prostě motorkářské srdce.

Úcta k historii

Je to běžný jev v mnoha zemích, kde mají být na co hrdí. Naše Jawa měla věhlas. Je škoda ji zatratit jen proto, že je překonána novými a modernějšími modely motorek zahraniční výroby. Každý, kdo cítí úctu k řemeslné práci a k umění našich předků, si jednu Jawu do své garáže přeje postavit. Oldschooly mají své nezastupitelné místo v naší sbírce.

Radost pohledět

Některé futuristické tvary motorek nejsou na první pohled příliš vábivé. Klasická podoba mašiny prostě pohladí a potěší oko. Nemusíte být znalci, abyste to dokázali ocenit.

Oldschoolové motorky představují i zajímavou investiční možnost. Využijete toho, že se nyní dají motorky sehnat ještě za vcelku rozumný peníz a pořídíte si do obýváku investičního mazlíka? Rozhodně lepší než se dívat na čísla v bance.

Related posts

Co jsou elektrokoloběžky a co o nich musíte vědět

no-media.cz

Ekologická likvidace vozidla – jak postupovat a co zařídit?

no-media.cz

Autobazary podle ČOI: Většina podvádí, solidních prodejců je málo

no-media.cz