Bydlení

Proč si zamilovat provensálský styl?

Naše zeměpisné šířky jsou nádherné. Máme čtyři roční období a užíváme si také dostatek sněhu. Jedno tady ale rozhodně chybí – pořádná porce slunečního svitu, která člověku dodá sílu i radost. Provensálský styl se o to postará, do posledního detailu, kterým budou nejen dekorační látky.

Hlasité jééééé!

Přesně to uslyšíte z úst své návštěvy poté, co bude vaše práce u konce. Když si svůj byt vyladíte v provensálském stylu, bude útulný a překrásný. Vévodit všemu bude soulad. Harmonické kompozice jednotlivých kusů nábytku i dekorací. Klidná zákoutí, ve kterých se budete cítit příjemně i během dlouhých zimních večerů. Váš domov prokoukne a nabídne vám dostatek světla i radosti, vždy si v něm odpočinete a neberete nové síly.

Bílá harmonie

Základ provensálského stylu je bílá barva. Ta je všudypřítomná. Nebojte se ani bílé podlahy, uvidíte, že se skvěle udržuje. Bílé záclony bez vzoru můžete zvolit v délce až po zem. Nebojte se ani ozdobných bílých kovových garnýží. Vše bude vzdušné a uklizené. Nábytek v místnostech klidně volte také bílý. Celek bude působit opravdu úchvatně. Celá předělávka domova přitom nemusí být vůbec finančně náročná – stačí, když svůj nábytek opatříte novým bílým kabátkem. Patina je pro provensálský styl typická.

Jdeme na doplňky   

A nyní doplňky. V Provence stylu barvami rozhodně hýřit nebudeme. Postačí nám jedna. Vyberte si přitom, jaká barva je vašemu srdci nejbližší. Domov můžete sladit s doplňky v barvě pastelové fialové, mentolové, růžové, nebo bledě modré. Vyberte si skutečně jen jednu z těchto barev a užijte si tvoření nového prostoru. Bílé květináče střídejte s těmi ve vaší vybrané barvě. Občas můžete použít také béžové doplňky, které celek zušlechtí. Provensálský styl vám dokonale změní náladu, jakou doma míváte. Najednou se ocitnete uprostřed Středomoří, a to v kteroukoliv roční dobu. Styl Provence si skutečně zamilujete.

Related posts

Dětský koutek: Zahradní nábytek

no-media.cz

Jak vybrat zásuvky do rodinného domu

no-media.cz

Dětský pokoj, který byste si jako dítě přáli mít

no-media.cz