Zdraví

Proč všichni milují spirulinu? Podívejte se, co může přinést do vašeho života

Spirulina je slavná superpotravina, kterou uctívají miliony lidí po celém světě. Tato zázračná látka obsahuje hodně lehce stravitelných bílkovin, enzymů, minerálů, vitamínů, aminokyselin a sacharidů. Navíc díky své barvě obsahuje také cenný chlorofyl, který se používá jako přírodní barvivo. Má ale také hodně blahodárných účinků na tělo. Co pro vás může pravidelná konzumace udělat?

Ideální lék na mozek, oči i cholesterol

Antioxidanty a aminokyseliny, které tato látka obsahuje, dokáží redukovat volné radikály. Díky tomu funguje jako prevence rakoviny a dokáže také tělo chránit před degenerativními nemocemi, např. Alzheimerovou chorobou. Stejně pozitivně působí také na oči a zvyšuje produktivitu. Pro zdraví je důležitý také nízký cholesterol. A i zde vám tato tmavě zelená látka pomůže.

Zelená podpora hubnutí

Vysoký obsah živin zajistí, že nebudete mít neustále hlad. Spirulina není zázračným lékem na hubnutí, ale může vám s tím velmi dobře pomoci. Nemyslete si, že pravidelné užívání této látky způsobí, že zhubnete desítky kilogramů. Nejdůležitější je změna myšlení a začlenění fyzické aktivity do každodenní rutiny. A k tomu můžete samozřejmě přidat tuto superpotravinu.

Každodenní prostředek k detoxikaci organismu

Velmi efektivní detoxikační vliv na celý organismus ocení každý z nás. Toxiny absorbujeme ze vzduchu i potravin. Konzervy, alobal, bakterie nebo samotné jídlo obsahují mnoho toxinů. Největší riziko u potravin činí pesticidy a herbicidy. Dobrou zprávou je, že tento zelený prostředek vám pomůže detoxikovat střeva, nervový systém, játra i mozek.

Cesta k energii bez kofeinu

V současnosti hodně lidí trpí chronickou únavou. Jestli jste neustále unavení, může to být způsobeno nemocí. Většinou za to ale může nezdravý životní styl. Pocítíte to společně se ztrátou pozornosti nebo špatnou náladou. Pravidelné užívání spiruliny vám může pomoci k vyšší energii během dne, protože vám doplní antioxidanty a odstraní toxiny i těžké kovy z organismu.

Článek vznikl ve spolupráci s rodinným magazínem pro hezčí den Life4us.cz.

Related posts

Pitný režim je klíčový. Upevníte zdraví i zhubnete

no-media.cz

Hypnotizér není psychoterapeut.

no-media.cz

Poznejte hlavní typy bolesti (nejen) zad

no-media.cz