Zprávy

Rozvádí se každý druhý manželský pár, ukazují statistiky

„Slibujeme, že spolu budeme v dobrém i zlém“, zní téměř na všech svatbách, kdy v srdcích zúčastněných znějí zvony, jež láskyplně odbíjejí začátek společné cesty životem. Na začátku manželství se nepomýšlí na nevěru, finanční a bytové problémy, starosti s dětmi, nýbrž je vše zalité sluncem a novomanželé se na společnou budoucnost dívají skrz růžové brýle. Nic naplat, ne všechna manželství dojdou až do cíle společně prožitých dvaceti, třiceti, padesáti let či dokonce spolu oslaví diamantovou svatbu…

Co říkají statistiky

Bohužel statistiky uvádějí, že se v České republice rozvádí každý druhý manželský pár. A teprve pak začínají starosti, obzvláště, pokud v manželství byly počaty děti. Podíváme se na to, jak renomovaný advokát může pomoci při, tak důležitém kroku, jako je rozvod.

Bez ohledu na příčinu rozvodu je to téměř pro všechny velmi bolestivý proces, který je značně stresující a emocionálně vyčerpávající. V takové situaci je důležité mít správné informace, abyste mohli zvolit nejlepší řešení pro sebe a členy své rodiny. Co se při rozvodu řeší? Především úprava poměrů k nezletilým dětem, samotný rozvod, vypořádání společného jmění manželů, majetkové dohody, výživné pro děti, případně i pro rozvedenou manželku.

Jak schůzka s advokátem probíhá?

  • Telefonicky či emailem sjednáte schůzku a dohodnete termín
  • Na první schůzce sdělíte, čeho hodláte dosáhnout, či naopak čemu je radno se vyhnout
  • Mějte připravené potřebné smlouvy, doklady a listiny, které předáte právníkovi
  • Obdržíte zpětnou vazbu o nejlepším možném způsobu řešení rozvodu
  • Pokud máte zájem o zastupování prostřednictvím profesionála, je sepsána smlouva o vzájemném zastupování včetně plné moci, a zároveň domluvena splatnost odměny

Jestliže jste časově příliš vytíženi, s advokátem se nemusíte nutně setkat osobně. Schůzka může probíhat prostřednictvím videohovoru či písemně formou emailové korespondence.

Related posts

Exotické druhy papoušků: Co potřebujete vědět o chovu arů, kakadu a podobných ptáků

no-media.cz

Emu

no-media.cz

Proč dát přednost druhotné licenci?

PH