Pro muže

Sedm mýtů o ovulaci, kterým jste pravděpodobně věřili

I ovulace je téma, o které vzniklo nemálo mýtů. Například, že ženský cyklus trvá 28 dní a ovulace se odehrává na 14 den cyklu. Až u 70 procent žen je to jinak.

více v článku...

Kdy dochází k ovulaci?

To, že ovulace nastává po 14 dnech, protože ženský cyklus trvá 28 dní, není vždy pravda. 70 procent žen má ovulaci po 15 dni cyklu, nebo naopak, před 13 dnem cyklu. 5 procent žen má ovulaci dokonce po 27 dni cyklu.

Měří se bazální teplota před vstáváním?

Mnoho žen zápasí s denním měřením bazální teploty, vždy o stejnou dobu, každé ráno, bezprostředně po probuzení. Ze změny teploty se dají vyčíst hormonální procesy v těle. Nejnovější studie však vyvracejí skutečnost, že hlavní tělesná teplota je nejnižší v ranních hodinách, ještě předtím, než vstaneme z postele. Minimální hodnoty lze prý častokrát naměřit mnohem dříve.

Mají ovulaci i ženy s nadváhou a sportovkyně?

Extrémní sporty či nadměrná obezita sice nemusí nutně snižovat plodnost, ovulace se ve většině případů obvykle vyskytuje. Je pravda, že otěhotnění neprospívá stres, častokrát je lepší v takových případech cyklus a ovulaci pozorně sledovat.

Kdy se to přesně děje: Ví to jen lékař?

Běžné metody testování LH hodnoty teploměrem nebo ovulační test z moči jsou nejisté a nespolehlivé. Na trhu jsou již zodpovědněji pomůcky pro určování ovulace, například ovularing či biosenzor, které se zavádějí vaginální a jsou přesné.

„Cítím, že ovuluji“

Podle statistiky cítí příznaky ovulace asi 50 procent žen. Klinické studie však ukázaly, že asi 85 procent žen, které zcela jasně uvedli termín své ovulace, se mýlilo.

Sex během ovulace – zaručeno těhotenství?

Pravděpodobnost otěhotnění je překvapivě nízká. Dokonce když má žena sex každý den, pravděpodobnost, že otěhotní v tomto cyklu, je jen 37 procent. Pokud má sex jednou za týden, šance se snižuje na 15 procent. Často trvá až dvanáct cyklů, dokud se na těhotenském testu objeví pověstné dvě čárky. I zde však platí, že výjimky potvrzují pravidlo.

Před ovulací neotěhotním?

Pozor, spermie přežijí v ženském těle i pět dní. Znamená to, že žena může otěhotnět iv případě, že se s mužem milovala čtyři, resp. pět dní před ovulací. Po ovulaci je šance na otěhotnění ještě přibližně 24 hodin.

Related posts

Transplantace vlasů – často kladené dotazy

no-media.cz

Chodí váš blízký rád na koncerty? Darujte mu dárkový poukaz Ticketmaster!

svet zeny

Je wakeboarding pro každého?

no-media.cz