Pro ženy

Šití je nádherný koníček. Jak si zorganizovat prostor?

Během pandemických měsíců si mnoho z nás našlo cestu k šití a stali jsme se tak tvůrci působivých krejčovských i uměleckých předmětů. Možná jste si ale všimli, že prostor určený pro šití by bylo potřeba trochu přeorganizovat. Jak na to?

Když vášeň roste

Však to znáte sami – nejprve si pořídíte první overlock a říkáte si, že ušijete něco malého pro svou rodinu. Postupně se ale vaše zásoba látek začíná rozrůstat a postupně vyplňuje stále větší prostor. Možná už je na čase, abyste si váš nový koníček naplno přiznali a rozhodli se doma správně zorganizovat svůj prostor. Šťastnější bude celá rodina, ale především vy: konečně budete mít dostatek prostoru k tvoření. Jak na to?

Dostatek úložného prostoru

Základ je vytvořit si dostatek úložného prostoru. Kovové regály zde hrají nezastupitelnou roli. Jsou bytelné, odolné, a především prostorné a přehledné. Vždy tak moc dobře víte, kde máte co uloženo. Nikdy není potíž najít i ten nejmenší kousek látky, protože je máte výborně vytřízené. Do regálů se vejde celý váš šicí svět. Do úložných boxů naskládáte malé aplikace a pomůcky, které běžně používáte. Pokud jsou ve vaší domácnosti malé děti, tyto předměty poté uschováte do vyšších pater regálů.

Vysněný stůl

Ihned vedle regálů už by se pomalu mohl rýsovat váš vysněný pracovní stůl. Jaký bude? Budete se pouštět do vintage renovace starého kousku z bazaru a vytvoříte si tak svůj jedinečný kout svýma vlastníma rukama? Nebo bude váš šicí stroj stát na překrásném bytelném stole od lokálního truhláře? Svůj vlastní stůl si pořizujete jen jednou, proto si jeho výběr dokonale užijte.

Šití je vášeň, které propadne mnoho z nás. Abyste ve svém kreativním tvoření mohli postupovat dále, zorganizujte si svůj šicí koutek. Už se také těšíte, až budou mít všechny věci své pevné místo? Nezapomeňte na dostatek prostoru pro nové látky.

Related posts

Láká vás rodinná dovolená v Česku? Víme, kam se musíte podívat!

PH

Čemu se vyhnout při péči o vlasy

no-media.cz

Po stopách Karla IV.

no-media.cz