Reklamní články

Škola v přírodě aneb co s dětmi učitelé během pobytu na horách podnikají a jak sportují v ProFamily Hotel TOP Benecko

Škola v přírodě pro většinu dětí znamená nezapomenutelné dobrodružství s kamarády, kdy si užijí spoustu legrace při sportovních hrách a aktivitách. Jenomže cílem školy v přírodě není pouze osvobození od ruchu velkoměsta a urbanistického stresu, ale také seznámení dětí s okolní přírodou. Jako učitelé byste tedy kromě ubytování neměli podceňovat ani náplň školy v přírodě. Rozhodně se vyplatí zauvažovat nad týmovými aktivitami, popřípadě soutěžemi v individuálních dovednostech.

Týmové hry podporují spolupráci

Ubytování pro školy v přírodě je naprosto zásadní ke klidnému průběhu pobytu. Ideální je, aby se hotel nacházel u lesa a měl v okolí dostatek volného prostoru. Takovým místem je například ProFamily Hotel TOP Benecko. V jeho blízkosti je možné uspořádat kolektivní hry, které utuží dětské přátelství, a navíc se děti naučí spolupracovat. Může se jednat typicky o fotbal, ale je možné uspořádat i štafetový závod nebo skupinové kvízy. 

Nechte vyniknout každého jednotlivce

Nedílnou součástí zájezdu do přírody musí být i individuální sportovní aktivity. Ty ale organizujte chytře, aby nešlo pouze o čistý sportovní výkon, ale aby se děti musely při plnění úkolů i zamyslet. Systémem trestných bodů pak můžete uměle vyrovnat výkonnost všech dětí, takže můžete mít i překvapivé vítěze. Tyto aktivity lze provozovat i za špatného počasí, k čemuž je opět nutný hotel pro školy v přírodě. Ubytování přizpůsobené dětem má většinou velkou společenskou místnost, kam se můžete uchýlit. 

Odměnou může být výlet 

Každý den nemůžete po dětech chtít náročné sportovní výkony. Škola v přírodě není jen o sportování a učení, ale také o odpočinku. Myslete tedy i na odměnu, kterou může být například výlet k horské ekofarmě nebo dětský lanový park. Fantazii se skutečně meze nekladou a oblast Benecka nabízí mnoho možností, kam s dětmi vyrazit. V této oblasti najde své cíle i školka v přírodě, konkrétně v dílničce pro šikovné ručičky nebo v malé ZOO.

Vydáte-li se do oblasti Benecka, rozhodně využijte ubytování v rodinném hotelu TOP a navštivte některé z turisticky lákavých míst. Na Benecku se bude dětem určitě líbit. 


Redakce radí: Hledáte to pravé ubytování pro školy v přírodě?


Related posts

5 věcí, které musí mít studenti na vysoké škole

no-media.cz

Barevný beton od LANXESS v bývalém vojenském komplexu

no-media.cz

Vazba dokumentů vám pomůže usnadnit práci v kanceláři, ale při domácím archivování různých dokumentů. Jak na ni?

no-media.cz