Reklamní články

Speciality české kuchyně byly skutečně výborné

Po velmi dlouhé době jsem si se svým přítelem vyšla na večeři v našich končinách. Velmi často cestujeme a tak se naším primárním jídlem stává především zahraniční kuchyně, která nás s přítelem, až zase tak moc neoslovuje. Milujeme totiž právě speciality české kuchyně, které nás niky neomrzí a které dle našeho názoru chutnají ze všeho nejlépe. Tudíž nás čekala večeře v proslulé Pivovarské Chýni v Praze, kde kromě lahodných českých pokrmů připravují rovněž i domácí pivo, na kterém si pochutnával můj partner. Byl to úžasný večer a je velká škoda, že takovýchto večerů se nám za celý rok v našem plně nabitém pracovním tempu nedostává více. 

Speciality české kuchyně byly lahodné

Musím uznat, že není nad tradiční speciality české kuchyně. Naše pokrmy byly skutečně připraveny naprosto famózně. Manžela oslovilo pečené vepřové koleno na černém pivu a mě zase lahodné pivovarské kuře, které bylo skutečně vynikající. Musím uznat, že lepší jídlo mi uměla připravit snad pouze a jen má babička, která vařila velmi ráda a s láskou. Milovala jsem od ní vše, co mi připravila na stůl. A když pominu její úžasné buchty, které prostě patřily k nedělní návštěvě u ní na chalupě, snad nikdo jiný nepřipravil lepší svíčkovou, nežli ona. V Pivovarském Dvoře jsem se ovšem po velmi dlouhé době skutečně opět dobře najedla a to srovnatelně, jako u své milované babičky. 

Jablkový závin na závěr byl rajskou hudbou pro naše mlsné jazýčky

Mezi oblíbené speciality české kuchyně se kromě klasických masitých pokrmů a polévek řadí rovněž i dezerty, které zbožňuji, ač se musím krotit. Proto jsem si na závěr našich gurmánských orgií objednala lahodný jablkový závin, který mi utkvěl v paměti tak, jak ho dělávala má maminka. Byl jedním slovem famózní. Rozplýval se na jazyku a byl extrémně chutný. Partner na mě při jeho konzumaci pouze nevěřícně hleděl a říkal si v duchu, kde se v ní bere tolik místa na další jídlo. Ani já sama netuším. Ovšem nemohla jsem mu odolat. Svou návštěvu si tak jistě ve velmi brzké době, když nám to pracovní shon dovolí, jistě rádi zopakujeme. 

Related posts

Budou nás Android telefony neustále špehovat?

no-media.cz

Co je PPC audit? Kdy jej dělat a kdy naopak ne?

no-media.cz

Kompletní recenze HONOR FlyPods Lite

no-media.cz