Reklamní články

Společnost byla zařazena na prestižní seznam „Climate Change A List“

Chemická společnost LANXESS byla zařazena na prestižní seznam „Climate Change A List“. Jedná se už o třetí zařazení do tohoto seznamu odpovědných firem od roku 2012. 

Připomeňme, že do globální databáze CDP dobrovolně posílá svoje každoroční data o emisích skleníkových plynů a aktivitách pro ochranu klimatu více než šest tisíc společností a stovky měst i regionů z celého světa. 

„To, že se v uvedeném seznamu CDP nacházíme, chápeme jako potvrzení a motivaci pro náš závazek k ochraně klimatu. Jako mezinárodní chemická společnost totiž bereme odpovědnost za životní prostřední a budoucnost nás i dalších generací velmi vážně. To se také odráží v našem cíli, být do roku 2040 uhlíkově neutrální,“ podotýká Hubert Fink, člen správní rady společnosti LANXESS AG. Hodnocení „A“ se uděluje společnostem, které vynikají zejména transparentností a v oblasti ochrany klimatu se vyznačují kroky vedoucími ke skutečně efektivním výsledkům. 

V rámci svých obchodních aktivit se LANXESS věnuje udržitelnosti a ochraně klimatu dlouhodobě. V listopadu 2019 společnost oznámila, že chce být do roku 2040 uhlíkově neutrální. Chce tak snížit emise skleníkových plynů ze současné úrovně kolem 3,2 milionu tun CO2. 

Na konci uplynulého roku mimo jiné spojila úrokové podmínky svého hlavního revolvingového úvěrového nástroje s úspěšným snížením emisí skleníkových plynů. Od 1. ledna 2020 je LANXESS také členem Světové podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj (WBCSD). 

Related posts

Reklamní předměty s potiskem: Efektivní propagace vaší značky

no-media.cz

Jaký konstrukční systém dřevostavby zvolit?

no-media.cz

Kapesní cena Huawei P50 oznámena v češtině

no-media.cz