Reklamní články

Srovnání NordVPN s Free VPN Planet Premium: Jakou VPN zvolit?

Která VPN nabízí více, NordVPN, nebo bude lepší Free Planet VPN? Proklepli jsme si obě VPN, obodovali je a skóre je 9/10 ku 7/10.

Rychlost připojení NordVPN versus Free Planet VPN, kdo vyhrál?

Přenosová rychlost je jedním z nejdůležitějších parametrů VPN, nevyjímaje NordVPN a Free VPN Planet Premium.

Průměrná rychlost první jmenované byla 183 Mb/s, stahování u druhé VPN běželo 42 Mb/s. NordVPN tak byla o 141 Mb/s rychlejší oproti Free Planet VPN Premium.

O rychlosti nahrávání dat informuje upload, u NordVPN je 103 Mb/s. Free Planet VPN dosáhla hodnoty 24 Mb/s. Je tak o 79 Mb/s pomalejší.

Zjišťovali jsme také průměrnou rychlost odezvy, u první VPN byla 11 ms. Druhé Free Planet VPN jsme naměřili 76 ms. Čím nižší rychlost odezvy, tím lépe, takže NordVPN se ukázala být o 65 ms lepší.

Bodový součet NordVPN proti Free VPN Planet Premium tak činí 7 /10 – 3/10.

Dokáže NordVPN streamování Netflixu?

Pro odblokování zahraničního Netflixu je zásadní dostatečná rychlost stahování, NordVPN tuto funkci zvládne. Pro odblokování většinou stačí spustit VPN a zvolit příslušnou zemi, Free Planet VPN Premium zahraniční Netflix odblokovat zvládá.

VPN lze použít také pro odblokování videí běžně na YouTube blokovaných, přičemž, Free VPN Planet takovou schopnost zahrnuje. Druhá z porovnávaných VPNek funkci odblokování videí na YouTube obsahuje.

Při výběru VPN se vyplatí koukat také na podporu Multi-Hop připojení, ochranu DNS a blokování reklam. Třeba NordVPN nabízí ochranu DNS a Free VPN Planet například nemá funkci whitelistingu.

Skóre v sekci funkce tak je 9 /10 vs. 7/10.

Jak se daří NordVPN v šíři nabídky zemí?

Nedostatečná nabídka serverů může způsobit nízkou rychlost, NordVPN má pod křídly 5 400 serverů, v katalogu Free VPN Planet jsme našli 1 260 serverů. První z dvojice VPN tak nabízí o 4140 víc .

VPN doporučujeme vybírat také podle počtu zemí, který u Free Planet VPN dosáhl počtu 50. Druhá srovnávaná VPN nabízí 59, tedy o 9 víc. V této disciplíně tak vítězí .

Sledujte také počet současně připojitelných zařízení, jichž NordVPN umí 6. Free Planet VPN Premium současně připojí 10 zařízení. Další parametry si přečtěte v článku VPN zdarma.

Které platformy podporuje NordVPN a které nabízí Free Planet VPN Premium?

Možná nejdůležitějším parametrem při výběru VPN je nabídka podporovaných zařízení, NordVPN zvládá zařízení se systémem Android a ochrání přístroje na systému iOS. Druhá VPN Free Planet VPN Premium systém iPhone iOS připojí, přístroje s Androidem umí bez problémů krýt.

Sdílení informací o používání VPN uživatelem s policií se řídí zákony země, kde má společnost své sídlo. NordVPN má kořeny v Panamě. Společnost provozující druhou z porovnávaných VPN má sídlo v Rumunsku.

Rozhraní NordVPN není v českém překladu, Free VPN Planet česky taky lokalizována není.

U známkování podporovaných platforem dosáhla NordVPN bodového součtu 10/10, Free VPN Planet má 10/10.

Srovnání ceny NordVPN a Free Planet VPN Premium

Free Planet VPN Premium můžete mít od 56 Kč měsíčně, předplatit druhou z VPN si můžete již od 69 Kč měsíčně. Výsledné hodnocení za poměr cena/funkce je 9/10 pro první VPN a 7 /10 pro druhou VPN.

Related posts

Lze sjednat hypotéku na družstevní byt?

no-media.cz

Porovnání obalových materiálů – do čeho můžete balit své zásilky?

no-media.cz

Co si vzít s sebou na rybolov?

no-media.cz