Bydlení

Stěhování Brno: které lokality jsou nejatraktivnější?

Brno patří mezi největší města České republiky a zároveň patří k nejatraktivnějším pro život. Pokud plánujete stěhování v Brně, pravděpodobně přemýšlíte nad tím, kde konkrétně budete hledat bydlení. Jestliže jste doposud v Brně nebydleli, ocenili byste mít nějakého pomocníka či seznam lukrativních oblastí. A s tímto seznamem také přicházíme.

Masaryková čtvrť

Mezi nejatraktivnější lokality pro život v Brně patří jednoznačně Masarykova čtvrť. Jedná se na první pohled o lokalitu, ve které stojí za obdiv hlavně zdejší architektura, která je na vysoké úrovni. Dominují zde hlavně secesní budovy a také funkcionalistický styl. Důvodem těchto staveb je hlavně to, že budovy se zde stavěly hlavně za dob první republiky, proto do tohoto období spadají a tíhnou ke zmiňovaným stylům.

Co ocení budoucí obyvatelé této čtvrti je jednoznačně klid, který Masarykova čtvrť nabízí. Na procházky se můžete vydat do zdejšího parku, kterému dominuje hvězdárna, dobré jsou zde i spoje více do centra nebo okrajových částí moravské metropole.

Líšeň

Kromě Masarykovy čtvrti stojí za zvážení také Líšeň. Působivá a nezaměnitelná brněnská čtvrť se nachází na samotném okraji Brna a oblíbená je hlavně pro svůj charakter. Opět mluvíme o velmi klidné čtvrti, o které bychom dokonce mohli říct, že zde vládne vesnický klid.

Opět se nachází v blízkosti přírody, kterou můžete navštívit vždy, když se budete chtít vydat na nějakou hezkou procházku. Oblíbené je hlavně Mariánské údolí nebo Moravský kras.

Cejl

Jestliže je vaší prioritou bydlet na místě, kde se pojí nejen trochu městský ruch, respektive městské centrum pouze s kapkou přírody, spíše s pořádnou dávkou pravé brněnské atmosféry a historického nádechu, nejlepší volbou bude Cejl. Nachází se jen pár kroků od historického centra a patří nejen k nejatraktivnějším, ale také nejbezpečnějším lokalitám, a to i přes fakt, že je Cejl přirovnáván velmi často k pražskému Žižkovu, který nepatří k nejvíce bezpečným.

Related posts

Už jen poslední byty nabízí rezidence Malešický háj. Zajistěte si skvělé bydlení!

no-media.cz

Do vyklízení bytů se pouštějte jen s profesionály

no-media.cz

Vneste do svého bydlení svou osobitost

svet zeny