Zprávy

Stěhujete sídlo společnosti? Nestěhuje se firma, ale především lidé

Řešíte ve své firmě stěhování v Praze? Rozhodli jste se z nějakého důvodu přesunout sídlo společnosti někam jinam? Pokud se k tomuto kroku schyluje, měli byste si být jistí tím, že se jedná o nevyhnutelný krok. Protože pokud se o nutný krok nejedná, je vhodné ho promyslet. Důvod je prostý – stěhují se totiž hlavně lidé, nikoliv firma jako taková. Ta stěhováním nezanikne, ovšem pracovní poměr by se rozvázat mohl.

Stěhováním sídla se ztrácí až pětina zaměstnanců firmy

Jen málokterý zaměstnavatel si uvědomuje, že stěhováním firmy se může změnit pracovní morálka a samotná skladba zaměstnanců. Nestěhuje se totiž jenom firma, ale stěhují se především lidé, na nichž to v podniku ostatně stojí.

Pokud se na stěhování sídla společnosti podíváme z dlouhodobého hlediska, řekneme, že se dnešní situace oproti té dřívější rapidně liší. Zatímco v minulosti se firma stěhovala za zdroji, dnes je to především kvůli lidem. Když dochází k personálním změnám (ať už pozitivním nebo negativním), stěhování vyvstává na povrch a je nutné zvážit všechna pro a proti. I když se firma stěhuje z důvodu navýšení nebo snížení počtu zaměstnanců, ve výsledku se stejně může ztratit až pětina zaměstnanců firmy.

Horší lokalita nebo horší kvalita kanceláří

Důvodů k podávaným výpovědím ze strany zaměstnanců je celá spousta. Většinou bývá problémem špatná dojezdová vzdálenost, špatná dostupnost nebo špatná kvalita kanceláří. Lidé jsou zvyklí na jistý komfort a pokud nebude vylepšen, ale naopak zhoršen, může se to negativně podepsat na jejich produktivitě i efektivitě.

Ostatně i proto se dnes stávají stále populárnější pracovní místa bez pevného stanoviště čili takzvané home office neboli domácí kanceláře. Ne každému zaměstnavateli a ne každému odvětví to však může vyhovovat.

Related posts

Jak chybujeme při sestavování personální inzerce

no-media.cz

Víte, proč udržovat výrobní prostory v čistotě?

svet zeny

3 prvky, které nesmí chybět v prostorách úřadu vaší obce

no-media.cz