Zprávy

Stěhujete sídlo společnosti? Nestěhuje se firma, ale především lidé

Řešíte ve své firmě stěhování v Praze? Rozhodli jste se z nějakého důvodu přesunout sídlo společnosti někam jinam? Pokud se k tomuto kroku schyluje, měli byste si být jistí tím, že se jedná o nevyhnutelný krok. Protože pokud se o nutný krok nejedná, je vhodné ho promyslet. Důvod je prostý – stěhují se totiž hlavně lidé, nikoliv firma jako taková. Ta stěhováním nezanikne, ovšem pracovní poměr by se rozvázat mohl.

více v článku...

Stěhováním sídla se ztrácí až pětina zaměstnanců firmy

Jen málokterý zaměstnavatel si uvědomuje, že stěhováním firmy se může změnit pracovní morálka a samotná skladba zaměstnanců. Nestěhuje se totiž jenom firma, ale stěhují se především lidé, na nichž to v podniku ostatně stojí.

Pokud se na stěhování sídla společnosti podíváme z dlouhodobého hlediska, řekneme, že se dnešní situace oproti té dřívější rapidně liší. Zatímco v minulosti se firma stěhovala za zdroji, dnes je to především kvůli lidem. Když dochází k personálním změnám (ať už pozitivním nebo negativním), stěhování vyvstává na povrch a je nutné zvážit všechna pro a proti. I když se firma stěhuje z důvodu navýšení nebo snížení počtu zaměstnanců, ve výsledku se stejně může ztratit až pětina zaměstnanců firmy.

Horší lokalita nebo horší kvalita kanceláří

Důvodů k podávaným výpovědím ze strany zaměstnanců je celá spousta. Většinou bývá problémem špatná dojezdová vzdálenost, špatná dostupnost nebo špatná kvalita kanceláří. Lidé jsou zvyklí na jistý komfort a pokud nebude vylepšen, ale naopak zhoršen, může se to negativně podepsat na jejich produktivitě i efektivitě.

Ostatně i proto se dnes stávají stále populárnější pracovní místa bez pevného stanoviště čili takzvané home office neboli domácí kanceláře. Ne každému zaměstnavateli a ne každému odvětví to však může vyhovovat.

Related posts

Cenově dostupné dovolené, které stojí za zvážení příští rok

no-media.cz

O zemní práce je největší zájem na jaře

no-media.cz

Jak nejlépe “dobít baterky” v dnešní uspěchané době

no-media.cz