Bydlení

Studentský pokoj se vším všudy. Na co nezapomenout?

Pokoj pro studenta musí být zařízen nejen stylově, ale také prakticky. Na jaké prvky byste neměli při jeho přestavbě zapomenout?

Pořádná tapeta

Teenageři by měli mít možnost si sami zvolit podobu svého pokoje. Již jsou to oni, kdo se proměňují v bytové designéry a návrháře vlastního prostoru. Samolepicí fototapety umožňují doladit prostor přesně podle představ jejich obyvatele. Záleží na každém, zda si přeje fototapety lesa, zajímavých míst, nebo třeba města. Tapety jsou vhodný prvek pro bytový design studentského pokoje.

Dostatek soukromí

Pro studentský pokoj je typická touha po vlastním koutu, kde nebude nikdy rušen. Nyní byste již neměli do pokoje vstupovat bez vyzvání. Dobrým tipem pro větší pokoje je také paravan, kde si student udělá svůj vlastní soukromý koutek, do kterého nepůjde vidět ihned po vstupu do místnosti.

Vzpomínek tak akorát

Každý z nás má fotografie, které si přeje mít neustále u sebe. Pomocí obyčejné rybářské sítě zavěšené na zdi se vám podaří vytvořit originální zákoutí pro zavěšení velkého množství fotek, náčrtů, nebo dalších uměleckých vyjádření vašeho odrůstajícího dítěte.

Zásuvky rozmístit podle potřeby

Studentský pokoj vyžaduje nejméně několik zástrček pro umístění příslušné elektroniky. Proto byste během rekonstrukce měli nejprve myslet na konkrétní řešení rozvodů. V jakém místě bude počítač a kde si student bude nabíjet mobilní telefon? Bude se v pokoji vyskytovat televize nebo projektor či ozvučovací technika? I toto je potřeba brát v potaz.

Místo pro uměleckou činnost

Studentský pokoj by měl mít také místo pro realizaci koníčků vašeho teenagera. Koutek pro hraní na kytaru, plátno a barvy, rýsovací prkno, jednoduše cokoliv, co umožňuje se umělecky vyjádřit. Které činnosti z oblasti umění má váš odrůstající potomek nejraději?

Studentský pokoj by měl respektovat přání a potřeby jeho obyvatele.

Related posts

Kdy je nutná elektroinstalace: Jaké signály není dobré ignorovat?

no-media.cz

Jak pečovat o dřevostavbu?

no-media.cz

Jak zařídit garsonku, aby se vám tam dobře bydlelo?

no-media.cz