Zprávy

Sušené maso z Hradce Králové dobývá armády Evropy i Ukrajiny

Česká společnost Fine Gusto Nature, jeden z největších výrobců sušeného masa ve střední Evropě, se může pochlubit dalším významným úspěchem. Sušené maso z Hradce Králové si totiž našlo cestu do armád hned několika evropských zemí, včetně Velké Británie, Polska, Rakouska a Lotyšska. V neposlední řadě putuje i na Ukrajinu, kde je v současné situaci obzvlášť potřeba.

„Dodávky do armád vnímáme jako velký úspěch. Začínali jsme s naší armádou, poté následovalo Norsko a v současnosti dodáváme i do dalších zemí. Dokonce se i přes jednu z nich dostává naše sušené maso i na Ukrajinu,“ říká David Novák, jednatel a zakladatel Fine Gusto Nature.

Pro armády vyrábí firma sušené maso v podobě slisovaných masových tyčinek, které obsahují pouze kousky masa a trochu soli. Tyčinky jsou tak ideální součástí tzv. MRE (Meal Ready to Eat), tedy balíčků s jídlem, které vojáci můžou konzumovat i v terénu.

„Armády kladou velký důraz na kvalitu, odolnost balení, trvanlivost a složení. Snažíme se tak splnit všechny jejich požadavky, aby byli vojáci s naším produktem co nejvíce spokojeni,“ doplňuje David Novák.

Armádní dodávky představují pro Fine Gusto Nature přibližně 10 % celkové produkce sušeného masa. Společnost ale nadále jedná s dalšími armádami a očekává se, že objemy produkce určené pro vojenské účely v budoucnu ještě porostou.

Related posts

Spotřebitelské ceny potravin 2019-2022: Česko vs. Itálie

no-media.cz

Losos jako symbol cykličnosti života

no-media.cz

Nasazení nis2: Profesionalita a preciznost s Faster CZ

no-media.cz