Finance

Také tato krize s sebou přinese podnikatelské příležitosti

Ekonomičtí analytici se shodují, že krize, do které vstupujeme, bude nebývale hluboká. Zároveň v ní ale cítí celou řadu podnikatelských příležitostí. Nejde totiž o klasickou hospodářskou krizi, která se cyklicky objevuje, ale o krizi paradigmatickou. Tedy krizi, během které se bude muset společnost přeorientovat nejen na nový typ spotřeby, ale také na nový typ nabídky. Ať už půjde o služby, nebo o fyzické produkty.

více v článku...

Omezení spotřeby a vznik nové poptávky

V první fázi krize předpovídají ekonomové prudké omezení spotřeby, nejprve spotřeby domácností, která bude následována poklesem spotřeby firemního sektoru. Už v rámci tohoto poklesu spotřeby se ovšem objeví příležitosti, které by vizionáři s obchodním duchem neměli nechat ujít. S trochou nadsázky se tak dá říci, že krize otevře dveře řadě start upů, které teprve budou založeny.

Podle všech indicií půjde nejprve o nové firmy nabízející služby v B2B segmentu. Služby pro koncové spotřebitele zažijí boom až o něco později. Pokud jde o B2C segment, poptávka by měla růst zejména po:

  • Službách zábavního průmyslu
  • Osobní rozvoj a individuální vzdělávání včetně studia jazyků
  • Kariérní poradenství a koučing

Změna přístupu k práci i zábavě

Ruku v ruce se změnou trhu nás čeká také změna přístupu k práci. Pandemie totiž dokazuje, že k efektivnímu fungování není u řady zaměstnanců bezpodmínečně nutná jejich fyzická přítomnost na pracovišti. Práce z domu pak má výhody pro zaměstnavatele i zaměstnance – ten první ušetří za pronájem a údržbu prostor, druhý čas při dojíždění do práce.

Analytici predikují také razantní změny v trávení našeho volného času. Týká se to zejména mužů, protože právě pánské koníčky a zájmy budou touto společenskou transformací postiženy více než koníčky žen. S trochou nadsázky se tak dá říci, že po generaci mileniálů nastupuje generace koronavirové pandemie, která si osvojí nové vzorce chování.

Related posts

Chystáte se pracovně do ČR?

no-media.cz

Hledáte úsporu pro každodenní využití? Nabídneme vám akce, které neodmítnete

no-media.cz

Řešením čím dál dražších novostaveb může být koupě staršího domu

svet zeny